Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Koncert na Dzień Kobiet!

Serdecznie zapraszamy Panie na wyjątkowy koncert Jacka Silskiego z okazji Dnia Kobiet pt: „Jej portret”, który odbędzie się w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie, 3 marca 2023 roku o godz. 18:00.

Kino w marcu

Zapraszamy Was do kina 15 marca 2023 r. wraz z Zakrzywieniem Czasoprzestrzeni, w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wyświetlimy dla Was trzy filmy: „Mumie”, „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” oraz „Pokolenie Ikea”.

Od 1 marca pracujący renciści i emeryci, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego (60/65 lat), będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń. Zmieniają się tzw. limity przychodów.Niższy, bezpieczny próg osiąganych zarobków zwiększa się o 177 zł brutto, a wyższy o 328,70 zł brutto.

BURMISTRZ SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO rozstrzyga otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Sępólno Krajeńskie na rok 2023 w zakresie kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

SPORTOWCY ROKU 2022 WYBRANI

Przemysław Paterek i Paweł Łata zostali wybrani Sportowcami Roku 2022 Gminy Sępólno Krajeńskie. Pierwszy otrzymał nagrodę w kategorii senior, a drugi to sportowiec roku w kategorii junior. W miniony piątek (17.02) podczas gali sportu wręczono nagrody także pozostałym wyróżnionym.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wiatr wiejący z prędkością do 88 km/h zdolny jest łamać drzewa, zrywać dachy i uszkadzać budynki.

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. 1 marca wzrosną o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja będzie kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki 250,00 zł / 187,50 zł / 125,00 zł brutto.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech