Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

W dniu 20 marca 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Niechorzu odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Niechorz, któremu przewodniczył Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski.  

W dniu 24 marca 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Lutówku  odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Lutówko, któremu przewodniczył  Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski.    

Firma Dombud z Gliwic zbuduje sępoleński skatepark. Gmina rozstrzygnęła przetarg na to zadanie. Całość ma kosztować niespełna 2 miliony złotych, z czego 85 procent stanowić będzie dofinansowanie unijne.

Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy.

Najpóźniej do końca lipca gotowy będzie nowo przebudowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Sępólnie Krajeńskim. Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie zewnętrzne. Prace budowlane już się rozpoczęły.

Zajęcia międzydziedzinowe z projektowania są doskonałą okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin, w tym ilustracji, kaligrafii i grafiki koncepcyjnej, które są kluczowe dla skutecznego projektowania.

WYSTAWA WIELKANOCNA

Niniejsza Wystawa Wielkanocna w całości jest rękodziełem uczestników zajęć ceramicznych w CKiS oraz instruktorów Pracowni Ceramicznej.

Zebranie wiejskie Sołectwa Lutowo

W dniu 23 marca 2023 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie  odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Lutowo, któremu przewodniczył  Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski.

W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech