Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

100 lat Niepodległej Polski

Kto Ty jesteś..? Jaki znak Twój..?

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim już kolejny raz miała przyjemność zorganizować wernisaż młodym adeptom fotografii,

Już w najbliższy wtorek (27.11) sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na spektakl teatralny. W nowo wyremontowanej sali widowiskowej wystąpią aktorzy teatru Czas Wyobraźni. Zaprezentują oni widowisko zatytułowane „100 lat Niepodległej”.

W Sępólnie w hali Krajna Arena odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości. Do turnieju przystąpiło 60 zawodników.

W bibliotece zakiełkowała Mirabelka

W ramach oficjalnych obchodów 100-lecia niepodległości Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia”.

Polonez w duchu Niepodległości

Od kilku lat mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego biorą udział w wielkim tanecznym korowodzie, który poprzedza obchody Święta Niepodległości.

Do końca tego roku w Sępólnie Krajeńskim stanie multimedialna instalacja niepodległościowa. Jest to miejsce na którym będzie można przysiąść i zapoznać się z wybranymi symbolami naszej historii.

Setne urodziny Niepodległej

Raut Listopadowy na ulicy Studziennej był uroczystą kulminacją sępoleńskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W atmosferze dumy i radości mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego przenieśli się w czasie by towarzyszyć przy narodzinach Wolnej Polski.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech