Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Zebranie Wiejskie Sołectwa Komierowo

W dniu 30 marca 2023 r. w świetlicy wiejskiej odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Komierowo, któremu przewodniczył Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski.

W zebraniu wzięli udział mieszkańcy Sołectwa (24 mieszkańców) oraz:

 1. Marek Chart – Przewodniczący Rady Powiatu Sępoleńskiego,
 2. Franciszek Lesinski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim,
 3. Agnieszka Sajdak – Radna Rady Powiatu Sępoleńskiego,
 4. Antoni Dolny – Radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim,
 5. Tobiasz Świniarski – Radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim,
 6. Dariusz Wojtania – Sekretarz Gminy,
 7. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim,
 8. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim.

Podczas zebrania dotychczasowy Sołtys Pani Maria Boczula przedstawiła sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Komierowo w kadencji 2019 – 2023, a także sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2022 rok. Powyższe sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie przez mieszkańców Sołectwa.

W trakcie zebrania zostały przeprowadzone wybory Sołtysa Sołectwa Komierowo oraz Rady Sołeckiej na kadencję  2023 – 2027. Zebranie Wiejskie zgłosiło jednego kandydata na Sołtysa Panią Marię Boczulę, która na ponowną kadencję uzyskała 17 głosy pozostała wybrana jednogłośnie otrzymując 24 głosy poparcia głosujących.

Pan Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Pan Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej złożyli gratulacje nowo wybranej Pani Sołtys - życząc wytrwałości i sukcesów w pełnieniu funkcji.

W skład Rady Sołeckiej Sołectwa Komierowo zostali wybrani:

 1. Pan Fifielski Dawid,
 2. Pani Futyma Iwona,
 3. Pani Szcześniewska Agata,
 4. Pani Szcześniewski Maricin,
 5. Pani Zielińska Krystyna.

Główne sprawy, które poruszyli mieszkańcy Sołectwa Komierowo na zebraniu to:

 • Budowa drogi gminnej przebiegającej przez miejscowość Komierowo,
 • Budowa nowego placu zabaw i siłowni plenerowej oraz ich usytuowanie,
 • Likwidacja hydrantu przy budynku świetlicy,
 • Wymiana kanalizacji sanitarnej umieszczonej w pasie drogowym,
 • Doraźna naprawa odcinka drogi przy sklepie.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać W dniu 30 marca 2023 r. w świetlicy wiejskiej odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Komierowo, któremu przewodniczył Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski. W zebraniu wzięli udział mieszkańcy Sołectwa (24 mieszkańców) oraz: Marek Chart – Przewodniczący Rady Powiatu Sępoleńskiego, Franciszek Lesinski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, Agnieszka Sajdak – Radna Rady Powiatu Sępoleńskiego, Antoni Dolny – Radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, Tobiasz Świniarski – Radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, Dariusz Wojtania – Sekretarz Gminy, Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, Pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Podczas zebrania dotychczasowy Sołtys Pani Maria Boczula przedstawiła sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Komierowo w kadencji 2019 – 2023, a także sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2022 rok. Powyższe sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie przez mieszkańców Sołectwa. W trakcie zebrania zostały przeprowadzone wybory Sołtysa Sołectwa Komierowo oraz Rady Sołeckiej na kadencję  2023 – 2027. Zebranie Wiejskie zgłosiło jednego kandydata na Sołtysa Panią Marię Boczulę, która na ponowną kadencję uzyskała 17 głosy pozostała wybrana jednogłośnie otrzymując 24 głosy poparcia głosujących. Pan Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Pan Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej złożyli gratulacje nowo wybranej Pani Sołtys - życząc wytrwałości i sukcesów w pełnieniu funkcji. W skład Rady Sołeckiej Sołectwa Komierowo zostali wybrani: Pan Fifielski Dawid, Pani Futyma Iwona, Pani Szcześniewska Agata, Pani Szcześniewski Maricin, Pani Zielińska Krystyna. Główne sprawy, które poruszyli mieszkańcy Sołectwa Komierowo na zebraniu to: Budowa drogi gminnej przebiegającej przez miejscowość Komierowo, Budowa nowego placu zabaw i siłowni plenerowej oraz ich usytuowanie, Likwidacja hydrantu przy budynku świetlicy, Wymiana kanalizacji sanitarnej umieszczonej w pasie drogowym, Doraźna naprawa odcinka drogi przy sklepie.     Powered By GSpeech

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech