Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

PRZEBUDOWA KOLEJNYCH DRÓG GMINNYCH – UMOWA PODPISANA

Siedem kolejnych dróg w Gminie Sępólno Krajeńskie zyska nowe nawierzchnie.

Chodzi o ulice: Reja, Prusa, Radosną, Bajkową i Więcborską w Sępólnie Krajeńskim oraz odcinki drogowe w Sikorzu, Trzcianach i Dziechowie. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą prac. Przetarg wygrał sępoleński Zakład Transportu i Usług.

Prace potrwają dwa lata, ponieważ wszystkie odcinki wymagają budowy od podstaw. - Dzisiaj większość tych dróg, to są drogi gruntowe, utwardzone kamieniem wapniowym. Część dróg nie ma żadnego utwardzenia, natomiast ulica Bajkowa jest ulicą utwardzoną w asfalcie, ale na niej są już tylko śladowe ilości tego asfaltu i remonty praktycznie nic by nie dały. Trzeba ją kompleksowo zmodernizować – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Całe zadanie ma kosztować 10,5 mln złotych, z czego 95% to dofinansowanie z Polskiego Ładu. 5% ze swojego budżetu dołoży gmina. Drogi na terenach wiejskich utwardzane będą asfaltem. Ulice w Sępólnie Krajeńskim w większości budowane będą w technologii kostki betonowej.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Siedem kolejnych dróg w Gminie Sępólno Krajeńskie zyska nowe nawierzchnie. Chodzi o ulice: Reja, Prusa, Radosną, Bajkową i Więcborską w Sępólnie Krajeńskim oraz odcinki drogowe w Sikorzu, Trzcianach i Dziechowie. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą prac. Przetarg wygrał sępoleński Zakład Transportu i Usług. Prace potrwają dwa lata, ponieważ wszystkie odcinki wymagają budowy od podstaw. - Dzisiaj większość tych dróg, to są drogi gruntowe, utwardzone kamieniem wapniowym. Część dróg nie ma żadnego utwardzenia, natomiast ulica Bajkowa jest ulicą utwardzoną w asfalcie, ale na niej są już tylko śladowe ilości tego asfaltu i remonty praktycznie nic by nie dały. Trzeba ją kompleksowo zmodernizować – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Całe zadanie ma kosztować 10,5 mln złotych, z czego 95% to dofinansowanie z Polskiego Ładu. 5% ze swojego budżetu dołoży gmina. Drogi na terenach wiejskich utwardzane będą asfaltem. Ulice w Sępólnie Krajeńskim w większości budowane będą w technologii kostki betonowej. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.     Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech