Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

NA ULICY KOŚCIUSZKI POWSTANIE KOLEJNE RONDO

Za kilkanaście dni w Sępólnie Krajeńskim powinna się rozpocząć przebudowa skrzyżowania ulic: Kościuszki, Odrodzenia i Ks. J. Popiełuszki. W tym miejscu powstanie rondo. Na czas budowy spodziewane są spore utrudnienia w ruchu.

Ulica Kościuszki to droga wojewódzka, dlatego też inwestorem będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich. Gmina Sępólno Krajeńskie, po licznych zgłoszeniach od mieszkańców, zawnioskowała o modernizację tego skrzyżowania.

- Powstanie tam rondo, które powinno znacznie poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, ale też upłynnić i usprawnić ruch. Przypomnę, że kierowcy wielokrotnie zwracali uwagę na to, jak ciężko jest się włączyć w ulicę Kościuszki, ponieważ ulice Odrodzenia i Księdza Popiełuszki są ulicami podporządkowanymi. Na ulicy Kościuszki natomiast, mamy bardzo duży strumień ruchu – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W związku z robotami drogowymi spodziewane są spore utrudnienia w ruchu. Skrzyżowanie, mimo prowadzonych prac, nadal będzie przejezdne.

- Tutaj nie ma możliwości urządzenia jakichś dodatkowych objazdów, szczególnie dla ruchu ciężkiego, w związku z czym wykonawca będzie musiał opracować projekt organizacji ruchu, który będzie przewidywał przejazd przez plac budowy. O ile samochody osobowe będą mogły ominąć to miejsce ulicą Komierowską i Przemysłową, o tyle ciężki sprzęt nadal będzie przejeżdżał przez skrzyżowanie – dodaje burmistrz. Prace potrwają co najmniej do końca roku.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

  Kliknij aby odsłuchać Za kilkanaście dni w Sępólnie Krajeńskim powinna się rozpocząć przebudowa skrzyżowania ulic: Kościuszki, Odrodzenia i Ks. J. Popiełuszki. W tym miejscu powstanie rondo. Na czas budowy spodziewane są spore utrudnienia w ruchu. Ulica Kościuszki to droga wojewódzka, dlatego też inwestorem będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich. Gmina Sępólno Krajeńskie, po licznych zgłoszeniach od mieszkańców, zawnioskowała o modernizację tego skrzyżowania. - Powstanie tam rondo, które powinno znacznie poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, ale też upłynnić i usprawnić ruch. Przypomnę, że kierowcy wielokrotnie zwracali uwagę na to, jak ciężko jest się włączyć w ulicę Kościuszki, ponieważ ulice Odrodzenia i Księdza Popiełuszki są ulicami podporządkowanymi. Na ulicy Kościuszki natomiast, mamy bardzo duży strumień ruchu – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W związku z robotami drogowymi spodziewane są spore utrudnienia w ruchu. Skrzyżowanie, mimo prowadzonych prac, nadal będzie przejezdne. - Tutaj nie ma możliwości urządzenia jakichś dodatkowych objazdów, szczególnie dla ruchu ciężkiego, w związku z czym wykonawca będzie musiał opracować projekt organizacji ruchu, który będzie przewidywał przejazd przez plac budowy. O ile samochody osobowe będą mogły ominąć to miejsce ulicą Komierowską i Przemysłową, o tyle ciężki sprzęt nadal będzie przejeżdżał przez skrzyżowanie – dodaje burmistrz. Prace potrwają co najmniej do końca roku. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.   Powered By GSpeech

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech