Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Pierwsze kroki na rynku pracy

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” 4 kwietnia br. odbyły się warsztaty „Pierwsze kroki na rynku pracy”, w których uczestniczyli uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

logo gmina,gci,dorosli dzieciom

Podczas spotkania omówiliśmy, jakie informacje oraz w jaki sposób powinny być wyeksponowane w CV. Przekazaliśmy kilka cennych wskazówek, jak przedstawiać cechy kandydata ubiegającego się o pracę, by stawiać go w korzystnym świetle w oczach przyszłego pracodawcy. Każde CV powinno być napisane z myślą o potencjalnym miejscu zatrudnienia i przekonać pracodawcę, że warto z danym kandydatem nawiązać kontakt. Nie powinno się tego samego CV przesyłać do różnych miejsc pracy, tylko możliwie jak najbardziej je ukonkretnić pod wymagania danego stanowiska.

Należy zadbać także, aby życiorys posiadał odpowiednią formę graficzną! To bardzo ważne 😊 Dobre CV powinno być przejrzyste i łatwe do czytania. Powinno skupić się na doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i osiągnięciach kandydata. Wszystkie informacje powinny być uporządkowane i zawierać konkretne przykłady. Dobre CV powinno również zawierać spójne i profesjonalne formatowanie.

CV jest ważnym elementem procesu rekrutacji, ponieważ stanowi pierwszy kontakt pracodawcy z kandydatem. To, co zostanie umieszczone w CV, może zadecydować o tym, czy kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną czy też nie. CV służy do prezentacji kwalifikacji, doświadczenia i umiejętności kandydata, co pozwala pracodawcy ocenić jego potencjał w kontekście wymagań stanowiska. Dobre CV może również pomóc wyróżnić się spośród innych kandydatów i zwiększyć szansę na zatrudnienie. Mamy nadzieję, że przekazana podczas zajęć wiedza w przyszłości zaowocuje! Wszystkim uczniom życzymy w przyszłości wykonywania wymarzonej pracy 😊 Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy  Sępólno Krajeńskie.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” 4 kwietnia br. odbyły się warsztaty „Pierwsze kroki na rynku pracy”, w których uczestniczyli uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Podczas spotkania omówiliśmy, jakie informacje oraz w jaki sposób powinny być wyeksponowane w CV. Przekazaliśmy kilka cennych wskazówek, jak przedstawiać cechy kandydata ubiegającego się o pracę, by stawiać go w korzystnym świetle w oczach przyszłego pracodawcy. Każde CV powinno być napisane z myślą o potencjalnym miejscu zatrudnienia i przekonać pracodawcę, że warto z danym kandydatem nawiązać kontakt. Nie powinno się tego samego CV przesyłać do różnych miejsc pracy, tylko możliwie jak najbardziej je ukonkretnić pod wymagania danego stanowiska. Należy zadbać także, aby życiorys posiadał odpowiednią formę graficzną! To bardzo ważne 😊 Dobre CV powinno być przejrzyste i łatwe do czytania. Powinno skupić się na doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i osiągnięciach kandydata. Wszystkie informacje powinny być uporządkowane i zawierać konkretne przykłady. Dobre CV powinno również zawierać spójne i profesjonalne formatowanie. CV jest ważnym elementem procesu rekrutacji, ponieważ stanowi pierwszy kontakt pracodawcy z kandydatem. To, co zostanie umieszczone w CV, może zadecydować o tym, czy kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną czy też nie. CV służy do prezentacji kwalifikacji, doświadczenia i umiejętności kandydata, co pozwala pracodawcy ocenić jego potencjał w kontekście wymagań stanowiska. Dobre CV może również pomóc wyróżnić się spośród innych kandydatów i zwiększyć szansę na zatrudnienie. Mamy nadzieję, że przekazana podczas zajęć wiedza w przyszłości zaowocuje! Wszystkim uczniom życzymy w przyszłości wykonywania wymarzonej pracy 😊 Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy  Sępólno Krajeńskie.     Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech