Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

OCALIMY ŚWIAT

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza przystąpiła do programu edukacyjnego zorganizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Projekt OCALIMY ŚWIAT skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. W ramach tegoprogramu w sępoleńskiej bibliotece odbyły się spotkania dotyczące zmian klimatu, a dokładniej były to opowieści o tym, co nas czeka w dalekiej przyszłości i jakie można podjąć działania, aby przetrwać i zapobiec globalnemu ociepleniu.

Uczniowie klasy III SP mieli okazję uczestniczyć również w wydarzeniu online. Było to spotkanie z autorami opowiadań z serii Ocalimy Świat: Tomaszem Samojlikiem („Oddech smoka”) i Rafałem Witkiem („Miś Niepolarny”). Najmłodsi uczestnicy za pomocą teatru kamishibai wysłuchali opowiadania o przygodach pingwina Pingo i nieznośnych śmieciach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co spowodowało globalny kryzys ekologiczny i zmiany klimatyczne, które zagrażają życiu na planecie, zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece. W programie:

 1. Zmiany klimatu, czyli co nas czeka
  2. Niezbędnik Ekologa – Ty też możesz uratować świat
  3. Chcemy lepszej przyszłości dla naszej planety – zajęcia plastyczne, nauka projektowania graficznego z użyciem programu Canva
  4. Pomóż mi przetrwać – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-8 lat
  5. Przygody Pingwina Pingo: Nieznośne śmieci w oceanach, Kreatywny recykling i tajemnicza skrzynia (teatr kamishiabi)

  Spotkania dla grup zorganizowanych odbędą się po wcześniejszym umówieniu
  terminu. Zapisy na zajęcia przyjmujemy w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 22. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 523880220. 

    Kliknij aby odsłuchać Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza przystąpiła do programu edukacyjnego zorganizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Projekt OCALIMY ŚWIAT skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. W ramach tegoprogramu w sępoleńskiej bibliotece odbyły się spotkania dotyczące zmian klimatu, a dokładniej były to opowieści o tym, co nas czeka w dalekiej przyszłości i jakie można podjąć działania, aby przetrwać i zapobiec globalnemu ociepleniu. Uczniowie klasy III SP mieli okazję uczestniczyć również w wydarzeniu online. Było to spotkanie z autorami opowiadań z serii Ocalimy Świat: Tomaszem Samojlikiem („Oddech smoka”) i Rafałem Witkiem („Miś Niepolarny”). Najmłodsi uczestnicy za pomocą teatru kamishibai wysłuchali opowiadania o przygodach pingwina Pingo i nieznośnych śmieciach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co spowodowało globalny kryzys ekologiczny i zmiany klimatyczne, które zagrażają życiu na planecie, zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece. W programie: Zmiany klimatu, czyli co nas czeka 2. Niezbędnik Ekologa – Ty też możesz uratować świat 3. Chcemy lepszej przyszłości dla naszej planety – zajęcia plastyczne, nauka projektowania graficznego z użyciem programu Canva 4. Pomóż mi przetrwać – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-8 lat 5. Przygody Pingwina Pingo: Nieznośne śmieci w oceanach, Kreatywny recykling i tajemnicza skrzynia (teatr kamishiabi) Spotkania dla grup zorganizowanych odbędą się po wcześniejszym umówieniu terminu. Zapisy na zajęcia przyjmujemy w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 22. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 523880220.  Powered By GSpeech

 

 

Ocalimy świat PLAKAT

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech