Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Ale jaja... w bibliotece!

Blisko 250 uczniów ze szkół i przedszkoli z powiatu sępoleńskiego wzięło udział w zajęciach o tematyce wielkanocnej zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Na początku wszyscy uczestnicy obejrzeli i wysłuchali historię o wielkanocnym zajączku przedstawioną za pomocą teatru kamishibai. Opowiada ona o skowronku, który znalazł tajemnicze jajka i do rozwiązania zagadki ich pochodzenia zaangażował wszystkie pobliskie ptaki. Okazało się, że sprawcą całego zamieszania był pewien zajączek, który uwielbia robić innym miłe niespodzianki. Zabawna historia była dobrą okazją do rozmowy o wielkanocnych tradycjach: święconce, wspólnym malowaniu jajek czy dyngusie. W zależności od wieku dzieci przygotowywały one różnorodne prace plastyczne: kolorowe kraszanki z motywem haftu krajeńskiego, świąteczne kartki z życzeniami oraz własne koszyczki. Czytelnia w naszej bibliotece jest już gotowa na zbliżające się święta!

 

  Kliknij aby odsłuchać Blisko 250 uczniów ze szkół i przedszkoli z powiatu sępoleńskiego wzięło udział w zajęciach o tematyce wielkanocnej zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Na początku wszyscy uczestnicy obejrzeli i wysłuchali historię o wielkanocnym zajączku przedstawioną za pomocą teatru kamishibai. Opowiada ona o skowronku, który znalazł tajemnicze jajka i do rozwiązania zagadki ich pochodzenia zaangażował wszystkie pobliskie ptaki. Okazało się, że sprawcą całego zamieszania był pewien zajączek, który uwielbia robić innym miłe niespodzianki. Zabawna historia była dobrą okazją do rozmowy o wielkanocnych tradycjach: święconce, wspólnym malowaniu jajek czy dyngusie. W zależności od wieku dzieci przygotowywały one różnorodne prace plastyczne: kolorowe kraszanki z motywem haftu krajeńskiego, świąteczne kartki z życzeniami oraz własne koszyczki. Czytelnia w naszej bibliotece jest już gotowa na zbliżające się święta!   Powered By GSpeech

 

 

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech