Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Kolejne zwiedzanie Izby Dziedzictwa Kulturowego

Dzisiaj mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć uczniów, tym razem z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi z Wałdowa, którzy po raz pierwszy odwiedzili naszą Izbę Dziedzictwa Kulturowego.

Dzieci przeniosły się do nieznanego im dotąd miejsca jakim jest „zgrzebna” chata z przełomu XIX/XX w oraz saloniku mieszczańskiego. Zebrani mali słuchacze dowiedzieli się jak wyglądało dawniej życie na wsi oraz do czego służyły takie przedmioty użytku codziennego, którymi posługiwali się wówczas mieszkańcy Krajny jak: magiel, dzieża, krajalnica do kapusty, kierzanka, żelazko z duszą, prawidła do butów czy kołowrotek. Dodatkowym elementem zwiedzania Izby Dziedzictwa Kulturowego było przybliżenie haftu krajeńskiego charakterystycznego na naszego regionu Krajny. Serdecznie dziękujemy zwiedzającym za tak ogromne zainteresowanie Izbą Dziedzictwa Kulturowego. Grupy zainteresowane zwiedzaniem IDK zapraszamy do rezerwacji terminów pod numerem: 52 3880160 lub osobiście w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim.

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Fot.: Jacek Wojtania

 

  Kliknij aby odsłuchać Dzisiaj mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć uczniów, tym razem z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi z Wałdowa, którzy po raz pierwszy odwiedzili naszą Izbę Dziedzictwa Kulturowego. Dzieci przeniosły się do nieznanego im dotąd miejsca jakim jest „zgrzebna” chata z przełomu XIX/XX w oraz saloniku mieszczańskiego. Zebrani mali słuchacze dowiedzieli się jak wyglądało dawniej życie na wsi oraz do czego służyły takie przedmioty użytku codziennego, którymi posługiwali się wówczas mieszkańcy Krajny jak: magiel, dzieża, krajalnica do kapusty, kierzanka, żelazko z duszą, prawidła do butów czy kołowrotek. Dodatkowym elementem zwiedzania Izby Dziedzictwa Kulturowego było przybliżenie haftu krajeńskiego charakterystycznego na naszego regionu Krajny. Serdecznie dziękujemy zwiedzającym za tak ogromne zainteresowanie Izbą Dziedzictwa Kulturowego. Grupy zainteresowane zwiedzaniem IDK zapraszamy do rezerwacji terminów pod numerem: 52 3880160 lub osobiście w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim.   Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim Tekst: Patrycja Młodzik Fot.: Jacek Wojtania   Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech