Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

POWIATOWA WYSTAWA STOŁÓW WIELKANOCNYCH

Koło Gospodyń Wiejskich z Wałdówka reprezentowało w tym roku Gminę Sępólno Krajeńskie na Powiatowej Wystawie Stołów Wielkanocnych.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w Więcborku. Co zdaniem pań z Wałdówka powinno się znaleźć na krajeńskim stole podczas Świąt Wielkanocnych?

- Przede wszystkim baba wielkanocna, jaja, żur, mazurki, pascha, biała kiełbasa, pasztety, szynka i karkówka pieczona – wylicza Teresa Zenel. Przygotowania do świąt ruszają już na kilka dni przed wielkanocną niedzielą. - Szynki wcześniej trzeba zasolić, najpóźniej w środę przed Wielkanocą. Najlepiej to zrobić samemu, to wtedy pyszne wychodzą. Później w czwartek i piątek trzeba posprzątać i pomyć okna w domu. Sobota to już jest końcówka przygotowań – opowiada z kolei Maria Hoppe. Które danie jest królową potraw na krajeńskim stole? - Najważniejsza jest biała kiełbasa. U nas jest ona parzona w piwie i zawijana w ciasto francuskie. Do tego jest żur i galaretki w kształcie jajek - mówi Anna Danielewska. Warto dodać, iż wszystkich wyżej wymienionych pyszności można było skosztować na stoisku KGW z Wałdówka. Wystawa Stołów Wielkanocnych odbywa się co roku w powiecie sępoleńskim. Za każdym razem gospodarzem wydarzenia jest inna gmina.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

  Kliknij aby odsłuchać Koło Gospodyń Wiejskich z Wałdówka reprezentowało w tym roku Gminę Sępólno Krajeńskie na Powiatowej Wystawie Stołów Wielkanocnych. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w Więcborku. Co zdaniem pań z Wałdówka powinno się znaleźć na krajeńskim stole podczas Świąt Wielkanocnych? - Przede wszystkim baba wielkanocna, jaja, żur, mazurki, pascha, biała kiełbasa, pasztety, szynka i karkówka pieczona – wylicza Teresa Zenel. Przygotowania do świąt ruszają już na kilka dni przed wielkanocną niedzielą. - Szynki wcześniej trzeba zasolić, najpóźniej w środę przed Wielkanocą. Najlepiej to zrobić samemu, to wtedy pyszne wychodzą. Później w czwartek i piątek trzeba posprzątać i pomyć okna w domu. Sobota to już jest końcówka przygotowań – opowiada z kolei Maria Hoppe. Które danie jest królową potraw na krajeńskim stole? - Najważniejsza jest biała kiełbasa. U nas jest ona parzona w piwie i zawijana w ciasto francuskie. Do tego jest żur i galaretki w kształcie jajek - mówi Anna Danielewska. Warto dodać, iż wszystkich wyżej wymienionych pyszności można było skosztować na stoisku KGW z Wałdówka. Wystawa Stołów Wielkanocnych odbywa się co roku w powiecie sępoleńskim. Za każdym razem gospodarzem wydarzenia jest inna gmina. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.   Powered By GSpeech

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech