Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Zajęcia ruchowe z elementami jogi i dźwiękoterapii w ramach „Tygodnia Mózgu” w Wiśniewie.

Zajęcia ukierunkowane są na osiągnięcie stanu równowagi psychicznej i emocjonalnej oraz na poprawę sprawności fizycznej.

Opierają się na sekwencjach asan, które przede wszystkim pogłębiają świadomość własnego ciała, uelastyczniają je, wzmacniają i rozluźniają. Ćwiczenia zwiększają zakres ruchu, poprawiają kondycję, pomagają złagodzić dyskomfort wynikający z różnego rodzaju niedomagań na poziomie fizycznym. Poprzez świadomą pracę z oddechem oraz techniki relaksacyjne i medytacyjne, wywierany jest również pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie i poszerzanie samoświadomości.

Zalety zajęć Jogi dla dzieci:

-zaspokojenie potrzeby ruchu,

-obniżenie u dzieci napięć emocjonalnych, zmęczenia,

-zredukowanie poziomu przeżywanego stresu,

-nauczenie uważności i empatii,

-ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości w osiąganiu celu,

-rozwijanie świadomości dotyczącej zdrowego trybu życia i wyrabianie nawyku dbania o kondycję i sprawność fizyczną,

-nabywanie kompetencji społecznych,

-rozwijanie kreatywności, która oznacza lepsze radzenie sobie z problemami i stresem, zwiększa inwencję i samodzielność intelektualną,

-poprawa koncentracji, skupienia uwagi,

- doskonalenie umiejętności doprowadzenia zadania do końca.

Dodatkowym atutem zajęć jest ,,kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich”.

Misy i gongi są to wspaniałe narzędzia pracy terapeutycznej, które pozwalają odreagować skutki stresu zapamiętane przez ciało na bardzo głębokim poziomie. Fala dźwiękowa dociera poprzez drgania do płynów ustrojowych, tkanek, narządów, kości. Otaczanie się harmonijnymi dźwiękami korzystnie wpływa na samopoczucie i emocje.

Wibracje (gongów i mis) powodują rozluźnienie mięśni na głębszych obszarach, co powoduje rozluźnienie całych płatów mięśniowych, uwolnienie zastojów energetycznych.
Oto tylko niektóre z możliwych efektów ,,kąpieli w dźwiękach”:
- wycisza i relaksuje,
- uruchamia przestrzeń głębokiego wglądu w siebie,
- umożliwia osiągnięcie odczuwalnego stanu wewnętrznej pełni i pozytywnej ciszy,
- reguluje przemianę materii,
- normuje ciśnienie i poprawia krążenie,
- poprawia koncentrację,
- łagodzi przewlekłe bóle, likwiduje napięcia karku, pleców,
- pomaga w bezsenności i nerwicach.

Iwona Zawadzka- Sztandera

 

  Kliknij aby odsłuchać Zajęcia ukierunkowane są na osiągnięcie stanu równowagi psychicznej i emocjonalnej oraz na poprawę sprawności fizycznej. Opierają się na sekwencjach asan, które przede wszystkim pogłębiają świadomość własnego ciała, uelastyczniają je, wzmacniają i rozluźniają. Ćwiczenia zwiększają zakres ruchu, poprawiają kondycję, pomagają złagodzić dyskomfort wynikający z różnego rodzaju niedomagań na poziomie fizycznym. Poprzez świadomą pracę z oddechem oraz techniki relaksacyjne i medytacyjne, wywierany jest również pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie i poszerzanie samoświadomości. Zalety zajęć Jogi dla dzieci: -zaspokojenie potrzeby ruchu, -obniżenie u dzieci napięć emocjonalnych, zmęczenia, -zredukowanie poziomu przeżywanego stresu, -nauczenie uważności i empatii, -ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości w osiąganiu celu, -rozwijanie świadomości dotyczącej zdrowego trybu życia i wyrabianie nawyku dbania o kondycję i sprawność fizyczną, -nabywanie kompetencji społecznych, -rozwijanie kreatywności, która oznacza lepsze radzenie sobie z problemami i stresem, zwiększa inwencję i samodzielność intelektualną, -poprawa koncentracji, skupienia uwagi, - doskonalenie umiejętności doprowadzenia zadania do końca. Dodatkowym atutem zajęć jest ,,kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich”. Misy i gongi są to wspaniałe narzędzia pracy terapeutycznej, które pozwalają odreagować skutki stresu zapamiętane przez ciało na bardzo głębokim poziomie. Fala dźwiękowa dociera poprzez drgania do płynów ustrojowych, tkanek, narządów, kości. Otaczanie się harmonijnymi dźwiękami korzystnie wpływa na samopoczucie i emocje. Wibracje (gongów i mis) powodują rozluźnienie mięśni na głębszych obszarach, co powoduje rozluźnienie całych płatów mięśniowych, uwolnienie zastojów energetycznych. Oto tylko niektóre z możliwych efektów ,,kąpieli w dźwiękach”: - wycisza i relaksuje, - uruchamia przestrzeń głębokiego wglądu w siebie, - umożliwia osiągnięcie odczuwalnego stanu wewnętrznej pełni i pozytywnej ciszy, - reguluje przemianę materii, - normuje ciśnienie i poprawia krążenie, - poprawia koncentrację, - łagodzi przewlekłe bóle, likwiduje napięcia karku, pleców, - pomaga w bezsenności i nerwicach. Iwona Zawadzka- Sztandera   Powered By GSpeech

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech