Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Już jest! Wiosna zawitała do Sępólna!

Mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego mogą odetchnąć, Wiosna jest już z nami!

Trochę wstydliwa oraz początkowo niezdecydowana Pani Wiosna ostatecznie poczuła się wśród nas swobodnie i zadeklarowała, że nie opuści nas przynajmniej do czerwca. Spora w tym zasługa przedszkolaków, którzy przyłączyli się do wspólnego, wiosennego tańca, a później pięknie udekorowali naszą Ulicę Bambino. Za ich sprawą na placu przed Centrum Kultury i Sztuki zrobiło się kolorowo – pojawiły się motylki, kwiatki, słoneczka i inne elementy wiosennego krajobrazu. Pani Wiosna przechadzając się wśród małych artystów nabierała pewności, że warto tutaj zostać na dłużej. Dzieci przekonały ją zresztą, że mają bogatą wiedzę na temat rozpoczynającej się właśnie pory roku – potrafią nazwać ptaki, które wracają do nas z ciepłych krajów, wymieniają wiosenne kwiatki, a przede wszystkim ogromnie tęsknią za słońcem! My też tęsknimy za ciepłą, słoneczną pogodą, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań by Pani Wiosna zechciała z nami zostać. Z naszych sumiennych obserwacji wynika, że dzień jest coraz dłuższy, a to chyba najlepszy dowód na to, że wiosna nareszcie się u nas zadomawia!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Michał Pick

Fot.: Jacek Wojtania

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego mogą odetchnąć, Wiosna jest już z nami! Trochę wstydliwa oraz początkowo niezdecydowana Pani Wiosna ostatecznie poczuła się wśród nas swobodnie i zadeklarowała, że nie opuści nas przynajmniej do czerwca. Spora w tym zasługa przedszkolaków, którzy przyłączyli się do wspólnego, wiosennego tańca, a później pięknie udekorowali naszą Ulicę Bambino. Za ich sprawą na placu przed Centrum Kultury i Sztuki zrobiło się kolorowo – pojawiły się motylki, kwiatki, słoneczka i inne elementy wiosennego krajobrazu. Pani Wiosna przechadzając się wśród małych artystów nabierała pewności, że warto tutaj zostać na dłużej. Dzieci przekonały ją zresztą, że mają bogatą wiedzę na temat rozpoczynającej się właśnie pory roku – potrafią nazwać ptaki, które wracają do nas z ciepłych krajów, wymieniają wiosenne kwiatki, a przede wszystkim ogromnie tęsknią za słońcem! My też tęsknimy za ciepłą, słoneczną pogodą, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań by Pani Wiosna zechciała z nami zostać. Z naszych sumiennych obserwacji wynika, że dzień jest coraz dłuższy, a to chyba najlepszy dowód na to, że wiosna nareszcie się u nas zadomawia! Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim Tekst: Michał Pick Fot.: Jacek Wojtania     Powered By GSpeech

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech