Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Internauto, zapnij pasy bezpieczeństwa przed wirtualnymi podróżami

W ubiegłym tygodniu w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia  „Internauto, zapnij pasy bezpieczeństwa przed wirtualnymi podróżami”, w których wzięli udział uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.

logo gmina,gci,dorosli dzieciom

Głównym tematem spotkania było zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Rozmawialiśmy o podstawowych elementach, które mają wpływ na ochronę naszych danych. Podczas zajęć omówiliśmy także popularne zagrożenia, na które są narażone osoby korzystające z Internetu. Uczniowie poznali zagadnienia związane z utworzeniem  bezpiecznego hasła, stosowaniem oprogramowania antywirusowego oraz użytkowaniem legalnego oprogramowania komputerowego. Przyjrzeliśmy się również metodom, którymi posługują się internetowi oszuści.

Korzystając z Internetu trzeba zachować ostrożność, by nie stać się ofiarą np. wyłudzenia danych. Posiadanie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w internetowej przestrzeni jest w obecnych czasach bardzo ważne, ponieważ zewsząd otaczają nas urządzenia z dostępem do sieci. Podczas zajęć rozmawialiśmy także o możliwości uzależnienia się od komputera/telefonu, a także alternatywach na aktywne spędzanie czasu wolnego. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli materiały instruktażowe na temat „Bezpieczeństwa w wirtualnym świecie” oraz rozwiązali quiz sprawdzający wiedzę. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z nim znakomicie! Zadanie „Gminne Centrum Informacji” jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

  Kliknij aby odsłuchać W ubiegłym tygodniu w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia  „Internauto, zapnij pasy bezpieczeństwa przed wirtualnymi podróżami”, w których wzięli udział uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim. Głównym tematem spotkania było zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Rozmawialiśmy o podstawowych elementach, które mają wpływ na ochronę naszych danych. Podczas zajęć omówiliśmy także popularne zagrożenia, na które są narażone osoby korzystające z Internetu. Uczniowie poznali zagadnienia związane z utworzeniem  bezpiecznego hasła, stosowaniem oprogramowania antywirusowego oraz użytkowaniem legalnego oprogramowania komputerowego. Przyjrzeliśmy się również metodom, którymi posługują się internetowi oszuści. Korzystając z Internetu trzeba zachować ostrożność, by nie stać się ofiarą np. wyłudzenia danych. Posiadanie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w internetowej przestrzeni jest w obecnych czasach bardzo ważne, ponieważ zewsząd otaczają nas urządzenia z dostępem do sieci. Podczas zajęć rozmawialiśmy także o możliwości uzależnienia się od komputera/telefonu, a także alternatywach na aktywne spędzanie czasu wolnego. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli materiały instruktażowe na temat „Bezpieczeństwa w wirtualnym świecie” oraz rozwiązali quiz sprawdzający wiedzę. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z nim znakomicie! Zadanie „Gminne Centrum Informacji” jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.   Powered By GSpeech

 

 

 

 

baner

 

IMG 2114

 

 

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech