Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Wielka Liga Czytelników w powiecie sępoleńskim

Reprezentanci trzech szkół z powiatu sępoleńskiego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Wielka Liga Czytelników”. Koordynatorem powiatowym wydarzenia była Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Ma on na celu zachęcenie do wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Konkurs składa się z czterech etapów – od szkolnego po ogólnopolski. Uczestnicy przez kilka miesięcy zbierali sprawności czytelnicze. Za sprawność można było uznać napisanie recenzji, wykonanie pracy plastycznej czy testy ze znajomości książki. Po zebraniu pięciu sprawności uczestnicy przystępowali do testu kwalifikacyjnego. Nie był to jednak zwykły sprawdzian, a zestaw zagadek i łamigłówek, który niejednokrotnie wymagał odwołania się do innych niż lektura źródeł,
a czasem do skorzystania z pomocy rodzica czy opiekuna etapu szkolnego. Aby dostać się do etapu powiatowego każdy z uczestników musiał zdobyć minimum 80 punktów ze 100. Spośród wszystkich chętnych do finału powiatowego dostali się:

- Zofia Gazda, Amelia Cięciwa, Zuzanna Nowaczyk,  Sandra Chorodyńska,  Nadia Krzyżkowska, Martyna Nowak, Agata Krzyżkowska, Alicja Leonhard oraz Oliwia Czajka (Szkoła Podstawowa w Wiśniewie); 
- Julia Szefler oraz Zofia Wiese (Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie);
- Radek Serówka, Zofia Kołodyńska,  Lena Gregorczyk oraz Mateusz Kaniowski (Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie).

Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników odbyły się 28.02.2023 r. Po tygodniu oczekiwań na wyniki otrzymaliśmy informacje, że Radek Serówka oraz Zofia Kołodyńska, reprezentanci  Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie w kategorii klas I-III, zostali laureatami etapu i już pod koniec marca będą oni reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim. Duet odpowiedział poprawnie na 161 ze 170 pytań.

W tym miejscu pragniemy pogratulować wszystkim sześciu zespołom oraz podziękować ich opiekunom za wytrwałość oraz pomoc uczestnikom. Wszystkie grupy osiągnęły świetne wyniki w swoich kategoriach. Teraz pozostaje nam już tylko trzymać kciuki za Radka i Zosię!

 

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Reprezentanci trzech szkół z powiatu sępoleńskiego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Wielka Liga Czytelników”. Koordynatorem powiatowym wydarzenia była Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Ma on na celu zachęcenie do wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Konkurs składa się z czterech etapów – od szkolnego po ogólnopolski. Uczestnicy przez kilka miesięcy zbierali sprawności czytelnicze. Za sprawność można było uznać napisanie recenzji, wykonanie pracy plastycznej czy testy ze znajomości książki. Po zebraniu pięciu sprawności uczestnicy przystępowali do testu kwalifikacyjnego. Nie był to jednak zwykły sprawdzian, a zestaw zagadek i łamigłówek, który niejednokrotnie wymagał odwołania się do innych niż lektura źródeł, a czasem do skorzystania z pomocy rodzica czy opiekuna etapu szkolnego. Aby dostać się do etapu powiatowego każdy z uczestników musiał zdobyć minimum 80 punktów ze 100. Spośród wszystkich chętnych do finału powiatowego dostali się: - Zofia Gazda, Amelia Cięciwa, Zuzanna Nowaczyk,  Sandra Chorodyńska,  Nadia Krzyżkowska, Martyna Nowak, Agata Krzyżkowska, Alicja Leonhard oraz Oliwia Czajka (Szkoła Podstawowa w Wiśniewie);  - Julia Szefler oraz Zofia Wiese (Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie); - Radek Serówka, Zofia Kołodyńska,  Lena Gregorczyk oraz Mateusz Kaniowski (Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie). Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników odbyły się 28.02.2023 r. Po tygodniu oczekiwań na wyniki otrzymaliśmy informacje, że Radek Serówka oraz Zofia Kołodyńska, reprezentanci  Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie w kategorii klas I-III, zostali laureatami etapu i już pod koniec marca będą oni reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim. Duet odpowiedział poprawnie na 161 ze 170 pytań. W tym miejscu pragniemy pogratulować wszystkim sześciu zespołom oraz podziękować ich opiekunom za wytrwałość oraz pomoc uczestnikom. Wszystkie grupy osiągnęły świetne wyniki w swoich kategoriach. Teraz pozostaje nam już tylko trzymać kciuki za Radka i Zosię!       Powered By GSpeech

 

 

 

312621075 489860166518751 4868047230427354650 n

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech