Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Zebranie Wiejskie Sołectwa Wałdowo

W dniu 9 marca 2023 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie  odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Wałdowo, któremu przewodniczył  Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Pan Marek Zieńko.

W zebraniu wzięli udział mieszkańcy Sołectwa Wałdowo oraz:

 1. Marek Chart - Przewodniczący Rady Powiatu Sępoleńskiego;
 2. Agnieszka Seydak – Radna Rady Powiatu Sępoleńskiego;
 3. Tobiasz Świniarski – Radny RM w Sępólnie Krajeńskim;
 4. Antoni Dolny – Radny RM w Sępólnie Krajeńskim;
 5. Grzegorz Gliński – Prezes Zakładu Transportu i Usług;     
 6. Dariusz Wojtania - Sekretarz Gminy;
 7. Pracownicy Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. 

Podczas zebrania dotychczasowy Sołtys Pan Marian Pukownik przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Wałdowo w kadencji 2019 – 2023, a także sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2022 rok. Powyższe sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie przez mieszkańców Sołectwa.  Pracownicy Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sępólnie Krajeńskim zapoznali  uczestników zebrania z obecnie obowiązującymi przepisami dot. legitymacji emeryta – rencisty oraz portalu PUE ZUS.  

W trakcie zebrania zostały przeprowadzone wybory Sołtysa Sołectwa Wałdowo oraz Rady Sołeckiej na kadencję  2023 – 2027. Na Sołtysa wybrano ponownie Pana Mariana Pukownika, który uzyskał 47 głosów poparcia przy 55 głosujących.  

Pan Marek Zieńko Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego oraz Pan Marek Chart - Przewodniczący Rady Powiatu złożyli gratulacje nowo wybranemu Panu Sołtysowi –  życząc wytrwałości i sukcesów w pełnieniu funkcji.

W skład Rady Sołeckiej Sołectwa  zostali wybrani:

 1. Gruszka Leszek;
 2. Grzeca Monika;
 3. Patyna Dominika;
 4. Rink Piotr;
 5. Rydzkowski Józef;
 6. Seydak Agnieszka;
 7. Stalka Renata;
 8. Świniarski Tobiasz;
 9. Wróblewska Weronika.

Główne sprawy, które poruszyli mieszkańcy Sołectwa Wałdowo na zebraniu to:

 • możliwość utworzenia oddziału przedszkolnego dla 3 – 4 latków w Wałdowie w pomieszczeniu po byłym ARTIKU;
 • wyprofilowanie drogi gminnej nr 475 w Wałdowie;
 • fatalny stan nawierzchni drogi w Wałdowie do posesji nr 1.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech