Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

JUTRO DZIEŃ SOŁTYSA!

11 marca to Dzień Sołtysa. Swoje święto w całym kraju obchodzi ponad 40 tysięcy osób – tyle jest bowiem sołectw w Polsce. Gmina Sępólno Krajeńskie również planuje uroczystość związaną z tym świętem.

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Sołtysa odbędzie w poniedziałek (13.03). Wszystko przez to, że 11 marca przypada w sobotę. Chcemy podjąć naszych sołtysów kawą, ciastem i wspólnym obiadem. Będzie to też okazja do złożenia im życzeń i podziękowań – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Gminy Sępólno Krajeńskie.

- Jeżeli chodzi o funkcję sołtysa, to jest ona nie do przecenienia. Dzięki sołtysom możemy mieć bezpośredni kontakt z naszymi mieszkańcami. Oni są pierwszym przekaźnikiem wszystkich tematów związanych z lokalną społecznością. Bez takich stanowisk, bez takich funkcji nie wiedzielibyśmy jako samorząd, jakie problemy nurtują naszych mieszkańców – dodaje burmistrz. W Gminie Sępólno Krajeńskie jest 24 sołtysów i dwaj przewodniczący osiedli.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

 

  Kliknij aby odsłuchać 11 marca to Dzień Sołtysa. Swoje święto w całym kraju obchodzi ponad 40 tysięcy osób – tyle jest bowiem sołectw w Polsce. Gmina Sępólno Krajeńskie również planuje uroczystość związaną z tym świętem. Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Sołtysa odbędzie w poniedziałek (13.03). Wszystko przez to, że 11 marca przypada w sobotę. Chcemy podjąć naszych sołtysów kawą, ciastem i wspólnym obiadem. Będzie to też okazja do złożenia im życzeń i podziękowań – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Gminy Sępólno Krajeńskie. - Jeżeli chodzi o funkcję sołtysa, to jest ona nie do przecenienia. Dzięki sołtysom możemy mieć bezpośredni kontakt z naszymi mieszkańcami. Oni są pierwszym przekaźnikiem wszystkich tematów związanych z lokalną społecznością. Bez takich stanowisk, bez takich funkcji nie wiedzielibyśmy jako samorząd, jakie problemy nurtują naszych mieszkańców – dodaje burmistrz. W Gminie Sępólno Krajeńskie jest 24 sołtysów i dwaj przewodniczący osiedli. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.     Powered By GSpeech

 

0x0

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech