Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Zebranie Wiejskie Sołectwa Radońsk

W dniu 6 marca 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Radońsku odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Radońsk, któremu przewodniczył  Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Pan Marek Zieńko.

W zebraniu wzięli udział mieszkańcy Sołectwa Radońsk oraz:

 1. Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim;
 2. Zdzisław Grzeca – Radny RM w Sępólnie Krajeńskim;
 3. Dariusz Wojtania - Sekretarz Gminy;
 4. Pracownicy Urzędu Miejskiego, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, media.   

Podczas zebrania dotychczasowy Sołtys Pan Mateusz Rakowski przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Radońsk w kadencji 2019 – 2023, a także sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2022 rok. Powyższe sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie przez mieszkańców Sołectwa. Sekretarz Gminy zapoznał uczestników zebrania z obecnie obowiązującymi przepisami dot. legitymacji emeryta – rencisty oraz portalu PUE ZUS.  Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji poinformował o Krajowej Mapie Zagrożeń oraz zachęcał do wstąpienia w szeregi policji.

W trakcie zebrania zostały przeprowadzone wybory Sołtysa Sołectwa Radońsk oraz Rady Sołeckiej na kadencję  2023 – 2027. Na Sołtysa mieszkańcy zgłosili dwie kandydatury. W wyniku przeprowadzonego tajnego głosowania wybrano Pana Piotra Wiese, który uzyskał 26 głosów poparcia przy 50 głosujących.  

Pan Marek Zieńko  – Zastępca Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Pan Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej złożyli gratulacje nowo wybranemu Panu Sołtysowi –  życząc wytrwałości i sukcesów w pełnieniu funkcji oraz podziękowali dotychczasowemu Sołtysowi za współpracę. 

W skład Rady Sołeckiej Sołectwa Radońsk  zostali wybrani:

 1. Bryl Krzysztof;
 2. Piszka Izabela;
 3. Rusek Maria;
 4. Szalski Karol.

Główne sprawy, które poruszyli mieszkańcy Sołectwa Radońsk na zebraniu to:

 • przekraczanie prędkości na drodze Radońsk-Lutowo,
 • sprawa światłowodu,
 • problem z odbiorem odpadów,
 • dlaczego Gmina Sępólno Krajeńskie nie przystąpiła do programu „Ciepłe mieszkanie”,
 • naprawa i utwardzenie dróg leśnych,
 • zaśmiecanie lasów oraz rowów,
 • problem pogłębiającej się suszy,
 • budowa sieci wodociągowej,
 • pojawienie się patroli policji w weekendy na drogach leśnych i na wybudowaniu, z uwagi na szybkie jazdy kładami, crossami, skuterami,
 • wywóz odpadów wielogabarytowych,
 • skanalizowania Radońska,
 • modernizacji Ośrodka Zdrowia w Radońsku.

 

  Kliknij aby odsłuchać W dniu 6 marca 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Radońsku odbyło się sprawozdawczo – wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Radońsk, któremu przewodniczył  Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Pan Marek Zieńko. W zebraniu wzięli udział mieszkańcy Sołectwa Radońsk oraz: Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim; Zdzisław Grzeca – Radny RM w Sępólnie Krajeńskim; Dariusz Wojtania - Sekretarz Gminy; Pracownicy Urzędu Miejskiego, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, media.    Podczas zebrania dotychczasowy Sołtys Pan Mateusz Rakowski przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Radońsk w kadencji 2019 – 2023, a także sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2022 rok. Powyższe sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie przez mieszkańców Sołectwa. Sekretarz Gminy zapoznał uczestników zebrania z obecnie obowiązującymi przepisami dot. legitymacji emeryta – rencisty oraz portalu PUE ZUS.  Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji poinformował o Krajowej Mapie Zagrożeń oraz zachęcał do wstąpienia w szeregi policji. W trakcie zebrania zostały przeprowadzone wybory Sołtysa Sołectwa Radońsk oraz Rady Sołeckiej na kadencję  2023 – 2027. Na Sołtysa mieszkańcy zgłosili dwie kandydatury. W wyniku przeprowadzonego tajnego głosowania wybrano Pana Piotra Wiese, który uzyskał 26 głosów poparcia przy 50 głosujących.   Pan Marek Zieńko  – Zastępca Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Pan Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej złożyli gratulacje nowo wybranemu Panu Sołtysowi –  życząc wytrwałości i sukcesów w pełnieniu funkcji oraz podziękowali dotychczasowemu Sołtysowi za współpracę.  W skład Rady Sołeckiej Sołectwa Radońsk  zostali wybrani: Bryl Krzysztof; Piszka Izabela; Rusek Maria; Szalski Karol. Główne sprawy, które poruszyli mieszkańcy Sołectwa Radońsk na zebraniu to: przekraczanie prędkości na drodze Radońsk-Lutowo, sprawa światłowodu, problem z odbiorem odpadów, dlaczego Gmina Sępólno Krajeńskie nie przystąpiła do programu „Ciepłe mieszkanie”, naprawa i utwardzenie dróg leśnych, zaśmiecanie lasów oraz rowów, problem pogłębiającej się suszy, budowa sieci wodociągowej, pojawienie się patroli policji w weekendy na drogach leśnych i na wybudowaniu, z uwagi na szybkie jazdy kładami, crossami, skuterami, wywóz odpadów wielogabarytowych, skanalizowania Radońska, modernizacji Ośrodka Zdrowia w Radońsku.   Powered By GSpeech

 

 

 

   

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech