Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Pomoc ONZ dla uchodźców w Polsce.

Jak dostać nawet 3100 zł miesięcznie na rodzinę.

 

700 zł na pierwszą osobę i 600 zł na czterech kolejnych członków rodziny mogą otrzymać uchodźcy z Ukrainy w ramach pomocy, jakiej udziela Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

O pomoc finansową mogę ubiegać się osoby, które uciekły z Ukrainy i przybyły do Polski w dniu 24 lutego 2022 r. lub później. Wsparcie finansowe udzielane jest raz w miesiącu, na okres minimum trzech miesięcy. Aby zakwalifikować się do programu, nie trzeba być obywatelem Ukrainy. Osoby, które posiadały legalny pobyt w Ukrainie i mogą to udowodnić, a musiały uciekać z kraju w wyniku wojny, również otrzymają wsparcie.

By ubiegać się o pomoc humanitarną w wysokości 700 na jedną osobę i 600 zł na kolejne osoby w rodzinie, należy umówić się na wizytę w centrum UNHRC. Obecnie możliwe jest umówienie rozmowy na terenie Warszawy, przy ul. Grochowskiej 316/320, ale punkty rejestracji będą otwierane także w innych miastach — zapowiadają przedstawiciele agendy ONZ.

 formularz: https://enketo.unhcr.org/x/NWiTKwry Do jego wypełnienia, konieczny jest polski numer telefonu — jeden na każdego dorosłego wypełniającego wniosek. Na samo spotkanie należy zabrać paszport, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Potrzebny będzie też dokument potwierdzający datę wjazdu do Polski.

Podczas spotkania osoby ubiegające się o wsparcie zostaną poproszone o złożenie odcisku palca. Jest to związane z procedurami bezpieczeństwa przekazywanych środków. Jak zaznacza UNHCR, spotkanie nie oznacza rejestracji beneficjenta wsparcia jako uchodźcy.

Zobacz także: Miejsc pracy w Polsce jest dla co piątego uchodźcy. Więcej możliwości dają Czechy i Niemcy

Po wizycie w centrum i rejestracji, beneficjenci programu otrzymają SMS z unikatowym numerem BLIK i informacją o kwocie pomocy. Następnie w ciągu siedmiu dni należy wypłacić pieniądze z bankomatu, wybierając opcję "wypłata BLIK". Do wypłaty konieczne będzie hasło, otrzymane podczas rejestracji. Co bardzo ważne, należy wybrać od razu całą kwotę, ponieważ kod BLIK jest jednorazowy. Pieniądze można wypłacić z większości bankomatów w Polsce — Santander Bank, PKO BP, Millenium, BNP Paribas, mBank, ING, SGB, Euronet, Planet Cash.

Po upływie miesiąca osoba objęta programem otrzyma SMS z nowym kodem BLIK, by wypłacić kwotę wsparcia na kolejny miesiąc. Co ważne, zmiana numeru telefonu, utrata kodu BLIK lub hasła skutkuje koniecznością ponownej wizyty w centrum rejestracyjnym.

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ООН:

https://help.unhcr.org/poland/uk/%d1%96%d0%bd%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b1%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%85-%d0%b4%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8c%d1%89%d1%96-%d0%b7-%d1%83%d0%ba/

 

 

Грошової Допомоги УВКБ ООН

Додаткова інформація, зокрема про те, як призначити зустріч, буде незабаром

Призначте зустріч, щоб зареєструватися для отримання готівкової допомоги УВКБ ООН тут!

ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОЧИТАЙТЕ:

Якщо ви втекли з України і хочете отримати грошову допомогу, залиште свій польський номер телефону та вкажіть кількість людей у вашій родині які перебувають в Польщі.

 • Перед подачею: прочитайте інформацію на цій сторінці, щоб дізнатися більше про програму та те, що вам слід очікувати
 • Для 1 сім’ї необхідно відправити лише 1 форму. «сім’я» означає: дорослого, подружжя або цивільного партнера та дітей віком до 18 років.
 • Якщо у вас є інші члени сім’ї (наприклад, бабуся, дідусь, дорослі повнолітні діти): ви можете подати запит на реєстрацію разом, але вони будуть записані окремо, і під час реєстрації в центрі потрібно буде вказати окремий номер телефону для них.
 • Після натискання кнопки «Надіслати» (Submit), форма автоматично оновиться. Не хвилюйтеся – це означає, що ви успішно надіслали свою інформацію
 • Коли буде доступна дата для зустрічі, ми надішлемо вам текстове повідомлення на ваш мобільний телефон із запрошенням прийти до одного з наших центрів.
 • Зверніть увагу, що ви отримаєте текстове повідомлення лише тоді, коли буде вільна дата для зустрічі. Через велику кількість запитів, надсилання текстового повідомлення може зайняти кілька днів після вашого запиту.

Призначте зустріч

Важлива інформація про Програму

УВКБ ООН розпочало реєстрацію у Варшаві для участі в програмі перехідної грошової допомоги прибулим з України:

ВАЖЛИВО! ЯК ЗНЯТИ ГРОШІ В БАНКОМАТІ

Програма Грошової Допомоги УВКБ ООН у Польщі

Як отримати доступ до Грошової допомоги УВКБ ООН

Чому мені потрібно здати відбитки пальців

 • УВКБ ООН надаватиме короткострокову грошову допомогу новоприбулим з України для підтримки їх переходу та інтеграції в польські системи.
 • Програма відрізняється від будь-якої системи підтримки, що надається Польщею, включаючи реєстрацію PESEL
 • УВКБ ООН не проводить реєстрацію біженців чи визначення статусу. Це лише запис на гуманітарну допомогу

Якого розміру грошова допомога?

 • Одержувачі, які мають право, отримуватимуть щомісяця 700 злотих на 1 особу + 600 злотих на додаткового члена сім’ї (не більше 4)
 • Грошова допомога надається одноразово, раз на місяць, мінімум  3 місяці

Хто має право на грошову допомогу УВКБ ООН?

 • Ви та ваша сім’я маєте право, якщо ви втекли з України та в’їхали в Польщу 24 лютого 2022 року або після цієї дати (вам не потрібно бути громадянином України, щоб отримати вигоду, якщо ви можете довести, що ви легально проживали в Україні). Лише один член сім’ї може виїхати 24 лютого або після цієї дати.
 • Діти повинні бути в супроводі призначеного опікуна/законного опікуна

Як я можу зареєструватися на отримання грошової допомоги?

 • Перегляньте інформацію вище про те, як запланувати зустріч на цій сторінці
 • Після того, як ви запросите зустріч, УВКБ ООН надішле вам SMS. Це може зайняти кілька днів. Будь ласка, будьте терплячі.

Де знаходяться центри реєстрації готівки УВКБ ООН? Коли вони відкриті?

 • Наразі у Варшаві є один касовий центр реєстрації: +03-805+Warszawa/@52.247562,21.0597142,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471ecdb5ad767059:0xc668346df21ac6a6!8m2!3d52.247562!4d21.0619029">Kamionkowska 11, 03-805 Warszawa. Він відкритий з неділі по п’ятницю, з 8:00 до 16:00. він зачинений у суботу
 • Перед приходом до центру необхідно записатися на прийом
 • Незабаром в інших містах Польщі відкриються інші центри реєстрації готівки

Мені не поставили штамп у паспорті, коли я в’їхав до Польщі після 24 лютого. Чи можу я отримати допомогу?

 • Так. Щоб мати право на грошову допомогу, ви повинні прибути після 24 лютого 2022 року
 • Коли ви приходите до Центру реєстрації УВКБ ООН, будь ласка, візьміть із собою будь-які докази, які у вас є, які можуть підтвердити дату вашого в’їзду в країну

Що я маю взяти з собою на прийом для реєстрації?

 • Ви повинні мати з собою паспорт, посвідчення особи або будь-який інший документ, який підтверджує вашу особу
 • Ви також повинні мати з собою будь-який документ, який підтверджує дату вашого в’їзду в Польщу
 • Усі дорослі в родині повинні мати польський номер мобільного телефону. Ви не можете обмінюватися номерами телефону між різними дорослими або сім’ями

Як отримати доступ до Грошової допомоги УВКБ ООН

 • Зареєструйтеся для отримання грошової допомоги зі своєю інформацією та відбитками пальців. Це допоможе зберегти вашу інформацію в безпечній базі даних і уникнути шахрайства. Ця реєстрація лише для грошової допомоги. УВКБ ООН не реєструє вас як біженця. Усі члени вашої родини повинні прийти особисто, щоб бути зареєстрованими, включаючи дітей.
 • Одразу після реєстрації: отримайте унікальний пароль на Вашій формі реєстрації. Нікому не повідомляйте свій пароль!
 • Принаймні через один день після реєстрації: ви отримаєте CMC з вашим унікальним номером BLIK і сумою грошової допомоги.
 • Протягом 7 днів: зніміть грошову допомогу в банкоматі (більшість банкоматів підходить) в Польщі (Santander Bank Polska, PKO BP, Millenium, BNP Paribas, mBank, ING, SGB, а також у мережах Euronet і Planet Cash). Ви можете використати номер BLIK лише один разпротягом 7 днів після отримання номеру. Ви повинні зняти всю суму
 • через місяць: Ви отримаєте SMS з новим номером BLIK. Це надасть вам доступ до другого платежу з такою ж сумою. Використовуйте новий номер BLIK і свій оригінальний пін-код.
 • Ви отримуватимете новий код допомоги щомісяця протягом мінімум 3 місяців
 • Якщо ви змінили номер телефону або втратили пароль або номер BLIK: повернiться до пункту реєстрації УВКБ ООН
 • У разі технічних проблем з банкоматом або BLIK телефонуйте: 61 856 52 66

Чому мені потрібно здати відбитки пальців, щоб отримати грошову допомогу від УВКБ ООН?

 • У пункті реєстрації видачi грошової допомоги УВКБ ООН для того, щоб зареєструватися в програмі грошової допомоги, вам необхiдно надати відбитки пальців
 • Реєстрація за відбитками пальців допомагає захистити ваш унікальний доступ до грошової допомоги та запобігти шахрайству. Це робиться для того, щоб ніхто не зміг скопіювати ваші відбитки пальців і видати себе за вас
 • УВКБ ООН не збирає ваші відбитки пальців у рамках будь-якої реєстрації біженця чи визначення статусу. Це лише для гуманітарної допомоги
 • Вся ваша інформація, включаючи відбитки пальців, зберігатиметься в захищеній базі даних УВКБ ООН. Ваші відбитки пальців нікому передаватися не будуть

До чого забов’язує мене отримання грошової допомоги?

 • Ні. Ви зможете отримати доступ до вашої грошової допомоги лише в Польщі, але ви не зобов’язані залишатися на території Польщі.
Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech