Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Weekend dla Ukraińców w ZUS / Вихідні для українців у ZUS

Już od soboty, 26 marca uchodźcy z Ukrainy będą mogli złożyć elektronicznie wniosek o 500 + na dzieci.

Specjalny formularz w języku ukraińskim będzie dostępny tylko na PUE ZUS.  W najbliższy weekend placówki ZUS będą otwarte dla obywateli Ukrainy. Pracownicy ZUS będą pomagać im w założeniu profilu na PUE ZUS i złożeniu wniosku o świadczenie 500+.

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi będą mogli starać się o świadczenia rodzinne z ZUS takie jak: świadczenie 500+, Dobry start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy dofinansowanie do żłobka. Specjalny wniosek o 500 plus w języku ukraińskim będzie można składać elektronicznie już od soboty. Dlatego też w najbliższy weekend ZUS organizuje specjalną akcję „Weekend dla Ukrainy”. 26 i 27 marca w różnych miejscach w Polsce placówki ZUS będą otwarte dla uchodźców, którzy chcą złożyć wniosek o 500+ na dzieci – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby złożyć elektroniczny wniosek o 500 plus, uchodźca i dziecko musi posiadać specjalny PESEL. Potrzebne będzie też konto w banku i polski numer telefonu. Zasady przyznawania świadczenia dla uchodźców są takie same jak dla naszych obywateli. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia – dodaje rzeczniczka.

W najbliższy weekend placówki ZUS będą otwarte w godzinach 9.00-15.00. Pracownicy ZUS pomogą obywatelom Ukrainy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i złożyć wniosek o świadczenie 500 plus. W województwie kujawsko-pomorskim dyżury odbędą się:

 • 26 i 27 marca w ZUS: w Bydgoszczy (ul. Św. Trójcy 33, M. Konopnickiej 18a –budynek A, Christiana Andersena 6), w Toruniu (ul. Mickiewicza 33/39), w Brodnicy (ul. Mały Rynek 5),
  w Grudziądzu (ul. Wybickiego 39), w Lipnie (ul. Mickiewicza 43), we Włocławku (ul. Płocka 167), w Golubiu- Dobrzyniu (ul. 1000-lecia 25), w Rypinie (ul. Mławska 12)
 • 26 marca w ZUS: w Inowrocławiu (ul. Solankowa 15), w Tucholi (ul. Dworcowa 8), w Żninie
  (ul. 700-lecia 37), w Sępólnie Krajeńskim (ul. Kościuszki 16), w Aleksandrowie Kujawskim
  (ul. Słowackiego 6 a)

 

 • 27 marca w ZUS: w Nakle nad Notecią (ul. Bohaterów 12 a), w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 87)

 

Dodatkowo 26 marca w godzinach 8.00-12.00 pracownicy ZUS będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rogowie, ul. Kolejowa 4 i  Zaurolandii w Rogowie, ul. Kolejowa 99, a w godzinach 12.30-14.30 w Hotelu Albatros w Wąsoszu. ul. Nadbrzeżna 10.

Wykaz otwartych w weekend placówek będzie również  zamieszczony na stronie www.zus.pl.

 

 

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

 

 

 

З суботи, 26 березня, біженці з України зможуть подавати заявки в електронному вигляді для понад 500 дітей. Спеціальний бланк українською мовою буде доступний лише в ПУП ЗУС. У ці вихідні офіси ZUS будуть відкриті для громадян України. Співробітники ZUS допоможуть їм створити профіль у PUE ZUS та подати заявку на пільгу 500+.

Громадяни України, які прибули до Польщі у зв’язку з бойовими діями, зможуть подати заявку на сімейні пільги від ZUS, як-от: 500+ пільг, Good Start, Family Care Capital або фінансування дитячого садка. Спеціальну заявку на 500 плюс українською можна подати в електронному вигляді з суботи. Тому цими вихідними ZUS організовує спеціальну акцію «Вихідні для України». 26 і 27 березня в різних місцях Польщі офіси ZUS будуть відкриті для біженців, які хочуть подати заявку на понад 500 дітей, – повідомляє регіональний речник ZUS Куявсько-Поморського воєводства Кристина Міхалек.

Щоб подати електронну заяву на 500 плюс, біженець і дитина повинні мати спеціальний номер PESEL. Також знадобиться банківський рахунок та польський номер телефону. Правила надання пільг для біженців такі ж, як і для наших громадян. Допомога призначається на кожну дитину до 18 років, – додає речниця.

У ці вихідні офіси ZUS працюватимуть з 9.00 до 15.00. Співробітники ZUS допоможуть громадянам України створити профіль на платформі електронних послуг ZUS (PUE ZUS) та подати заявку на отримання пільги 500 плюс. У Куявсько-Поморському воєводстві робочі години відбуватимуться:

 

26 і 27 березня в ZUS: у Бидгощі (ul. Św. Trójcy 33, M. Konopnicka 18a - корпус A, Christian Andersen 6), у Торуні (ul. Mickiewicza 33/39), у Бродниці (ul. Mały Rynek 5) ,
  у Грудзёндзі (вул. Wybickiego 39), у Ліпно (ul. Mickiewicza 43), у Влоцлавеку (ul. Płocka 167), у Голубі-Добжині (ul. 1000-lecia 25), у Рипіні (ul. Mławska 12)

  26 березня в ZUS: в Іновроцлаві (ul. Solankowa 15), у Tuchola (ul. Dworcowa 8), у Жніні
  (ul. 700-lecia 37), в Sępólno Krajeński (ul. Kościuszki 16), в Aleksandrów Kujawski
  (ul. Słowackiego 6 a)

 

  27 березня в ZUS: у Накло над Нотецею (вул. Богатеров 12 а), у Свеце (вул. Wojska Polskiego 87)

 

Крім того, 26 березня з 8.00 до 12.00 працівники ZUS перебуватимуть у Муніципальному центрі соціального забезпечення в Рогуві, вул. Kolejowa 4 та Zaurolandia в Рогуві, вул. Kolejowa 99 та з 12.30 до 14.30 у готелі Albatros у Wąsosz. вул. Надбережна 10.

Перелік торгових точок, які працюють у вихідні дні, також буде розміщено на сайті www.zus.pl.

 

 

 

Кристина Міхалек

регіональний речник ZUS

в Куявсько-Поморському воєводстві

  Kliknij aby odsłuchać Już od soboty, 26 marca uchodźcy z Ukrainy będą mogli złożyć elektronicznie wniosek o 500 + na dzieci. Specjalny formularz w języku ukraińskim będzie dostępny tylko na PUE ZUS.  W najbliższy weekend placówki ZUS będą otwarte dla obywateli Ukrainy. Pracownicy ZUS będą pomagać im w założeniu profilu na PUE ZUS i złożeniu wniosku o świadczenie 500+. Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi będą mogli starać się o świadczenia rodzinne z ZUS takie jak: świadczenie 500+, Dobry start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy dofinansowanie do żłobka. Specjalny wniosek o 500 plus w języku ukraińskim będzie można składać elektronicznie już od soboty. Dlatego też w najbliższy weekend ZUS organizuje specjalną akcję „Weekend dla Ukrainy”. 26 i 27 marca w różnych miejscach w Polsce placówki ZUS będą otwarte dla uchodźców, którzy chcą złożyć wniosek o 500+ na dzieci – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. Aby złożyć elektroniczny wniosek o 500 plus, uchodźca i dziecko musi posiadać specjalny PESEL. Potrzebne będzie też konto w banku i polski numer telefonu. Zasady przyznawania świadczenia dla uchodźców są takie same jak dla naszych obywateli. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia – dodaje rzeczniczka. W najbliższy weekend placówki ZUS będą otwarte w godzinach 9.00-15.00. Pracownicy ZUS pomogą obywatelom Ukrainy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i złożyć wniosek o świadczenie 500 plus. W województwie kujawsko-pomorskim dyżury odbędą się: 26 i 27 marca w ZUS: w Bydgoszczy (ul. Św. Trójcy 33, M. Konopnickiej 18a –budynek A, Christiana Andersena 6), w Toruniu (ul. Mickiewicza 33/39), w Brodnicy (ul. Mały Rynek 5), w Grudziądzu (ul. Wybickiego 39), w Lipnie (ul. Mickiewicza 43), we Włocławku (ul. Płocka 167), w Golubiu- Dobrzyniu (ul. 1000-lecia 25), w Rypinie (ul. Mławska 12) 26 marca w ZUS: w Inowrocławiu (ul. Solankowa 15), w Tucholi (ul. Dworcowa 8), w Żninie (ul. 700-lecia 37), w Sępólnie Krajeńskim (ul. Kościuszki 16), w Aleksandrowie Kujawskim (ul. Słowackiego 6 a)   27 marca w ZUS: w Nakle nad Notecią (ul. Bohaterów 12 a), w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 87)   Dodatkowo 26 marca w godzinach 8.00-12.00 pracownicy ZUS będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rogowie, ul. Kolejowa 4 i  Zaurolandii w Rogowie, ul. Kolejowa 99, a w godzinach 12.30-14.30 w Hotelu Albatros w Wąsoszu. ul. Nadbrzeżna 10. Wykaz otwartych w weekend placówek będzie również  zamieszczony na stronie www.zus.pl.       Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim       З суботи, 26 березня, біженці з України зможуть подавати заявки в електронному вигляді для понад 500 дітей. Спеціальний бланк українською мовою буде доступний лише в ПУП ЗУС. У ці вихідні офіси ZUS будуть відкриті для громадян України. Співробітники ZUS допоможуть їм створити профіль у PUE ZUS та подати заявку на пільгу 500+. Громадяни України, які прибули до Польщі у зв’язку з бойовими діями, зможуть подати заявку на сімейні пільги від ZUS, як-от: 500+ пільг, Good Start, Family Care Capital або фінансування дитячого садка. Спеціальну заявку на 500 плюс українською можна подати в електронному вигляді з суботи. Тому цими вихідними ZUS організовує спеціальну акцію «Вихідні для України». 26 і 27 березня в різних місцях Польщі офіси ZUS будуть відкриті для біженців, які хочуть подати заявку на понад 500 дітей, – повідомляє регіональний речник ZUS Куявсько-Поморського воєводства Кристина Міхалек. Щоб подати електронну заяву на 500 плюс, біженець і дитина повинні мати спеціальний номер PESEL. Також знадобиться банківський рахунок та польський номер телефону. Правила надання пільг для біженців такі ж, як і для наших громадян. Допомога призначається на кожну дитину до 18 років, – додає речниця. У ці вихідні офіси ZUS працюватимуть з 9.00 до 15.00. Співробітники ZUS допоможуть громадянам України створити профіль на платформі електронних послуг ZUS (PUE ZUS) та подати заявку на отримання пільги 500 плюс. У Куявсько-Поморському воєводстві робочі години відбуватимуться:   26 і 27 березня в ZUS: у Бидгощі (ul. Św. Trójcy 33, M. Konopnicka 18a - корпус A, Christian Andersen 6), у Торуні (ul. Mickiewicza 33/39), у Бродниці (ul. Mały Rynek 5) , у Грудзёндзі (вул. Wybickiego 39), у Ліпно (ul. Mickiewicza 43), у Влоцлавеку (ul. Płocka 167), у Голубі-Добжині (ul. 1000-lecia 25), у Рипіні (ul. Mławska 12) 26 березня в ZUS: в Іновроцлаві (ul. Solankowa 15), у Tuchola (ul. Dworcowa 8), у Жніні (ul. 700-lecia 37), в Sępólno Krajeński (ul. Kościuszki 16), в Aleksandrów Kujawski (ul. Słowackiego 6 a) 27 березня в ZUS: у Накло над Нотецею (вул. Богатеров 12 а), у Свеце (вул. Wojska Polskiego 87) Крім того, 26 березня з 8.00 до 12.00 працівники ZUS перебуватимуть у Муніципальному центрі соціального забезпечення в Рогуві, вул. Kolejowa 4 та Zaurolandia в Рогуві, вул. Kolejowa 99 та з 12.30 до 14.30 у готелі Albatros у Wąsosz. вул. Надбережна 10. Перелік торгових точок, які працюють у вихідні дні, також буде розміщено на сайті www.zus.pl. Кристина Міхалек регіональний речник ZUS в Куявсько-Поморському воєводстві Powered By GSpeech

 

zdjęcie

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech