Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Turystyka

ul. Jeziorna 6.  89-400 Sępólno Krajeńskie
tel/fax: 52 388 25 97
tel/fax: 52 388 53 06
https://www.pitsepolno.pl/ 
czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 800 do 1800
w sobotę w godz. 1100 do 1500

Sępólno Krajeńskie i jego okolice, pełne lasów i jezior, dzięki swym walorom spełniają oczekiwania turystów. Istotną atrakcją Sępólna jest jezioro, którego brzegi sięgają niemal centrum miasta. Gmina posiada wybitne predyspozycje dla rozwoju różnych form turystyki, takie jak: wędrówki piesze, rowerowe, hipiczne, wędkarstwo, grzybobrania, sporty wodne, sporty zimowe, specjalistyczne formy edukacji ekologicznej. Podstawowym czynnikiem atrakcyjności turystycznej jest bardzo wysoka jakość środowiska przyrodniczego - włączenie znacznej części gminy w ekologiczny system obszarów chronionych, tworzony przez:
  • park krajobrazowy, obejmujący całą gminę,
  • cztery rezerwaty przyrody,
  • zespół przyrodniczo-krajobrazowy,
  • użytki ekologiczne,
  • pomniki przyrody

 

  Kliknij aby odsłuchać ul. Jeziorna 6.  89-400 Sępólno Krajeńskietel/fax: 52 388 25 97tel/fax: 52 388 53 06https://www.pitsepolno.pl/ czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 800 do 1800w sobotę w godz. 1100 do 1500 Sępólno Krajeńskie i jego okolice, pełne lasów i jezior, dzięki swym walorom spełniają oczekiwania turystów. Istotną atrakcją Sępólna jest jezioro, którego brzegi sięgają niemal centrum miasta. Gmina posiada wybitne predyspozycje dla rozwoju różnych form turystyki, takie jak: wędrówki piesze, rowerowe, hipiczne, wędkarstwo, grzybobrania, sporty wodne, sporty zimowe, specjalistyczne formy edukacji ekologicznej. Podstawowym czynnikiem atrakcyjności turystycznej jest bardzo wysoka jakość środowiska przyrodniczego - włączenie znacznej części gminy w ekologiczny system obszarów chronionych, tworzony przez: park krajobrazowy, obejmujący całą gminę, cztery rezerwaty przyrody, zespół przyrodniczo-krajobrazowy, użytki ekologiczne, pomniki przyrody   Baza noclegowa Szlaki turystyczne Krajeński Park Krajobrazowy Plaża miejska Molo z kawiarnią i amfiteatrem Sępólno Krajeńskie w Publicznej Bazie Turystyki Powered By GSpeech

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech