Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Podziękowania dla jednostek OSP z gminy Sępólno Krajeńskie.

Na sali sesyjnej im. L. Prądzyńskiego w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim w dniu 20 września br.

odbyło się spotkanie Władz Samorządowych Gminy z Prezesami jednostek OSP oraz Ochotnikami  biorącymi udział w akcjach usuwania skutków sierpniowej nawałnicy. Uroczystość miała na celu podsumowanie działań oraz podziękowanie Strażakom za ich trud i zaangażowanie na rzecz poszkodowanych. Druhowie  od pierwszych godzin po nawałnicy czynnie uczestniczyli w działaniach ratowniczych i porządkowych  zarówno w nocy, jak i w dzień. To Ochotnicy pierwsi udrażniali drogi z powalonych drzew, zabezpieczali domy oraz budynki przed zalaniem, zapewnili  mieszkańcom, szczególnie rolnikom zasilanie w energię elektryczną z agregatów prądotwórczych. Strażacy pomimo, że niektórzy z nich sami byli poszkodowani wytrwale pracowali podczas nawałnicy, usuwali i wciąż usuwają jej skutki. Ich poświęcenie, ciężka praca, dobra organizacja w  ratowaniu ludzkiego mienia budzi szacunek i zasługuje na najwyższe uznanie. Wkład Ochotników w usuwanie skutków nawałnicy jest ogromny.  Na ręce prezesów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Gminy Sępólno Krajeńskie wręczono pamiątkowe tabliczki z podziękowaniem za zaangażowanie oraz profesjonalizm Strażaków w usuwaniu skutków nawałnicy.  Spotkanie było, też okazją do wymiany doświadczeń, informacji, spostrzeżeń dotyczących działań służb, instytucji i podmiotów w sytuacjach  kryzysowych.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech