Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie "Była noc"

W 15 grudnia sala miejscowego ośrodka kultury przybrała świąteczny wystrój, zrobiło się gwarno i słychać było śpiewane kolędy.

A to dlatego ponieważ tego dnia odbyło się spotkanie przedświąteczne pt. "Była noc". Bo choć lata lecą i płyną wieki od tamtych czasów gdy w Betlejem, Bóg między ludzi zstąpił na ziemię i jako dziecko nam się narodził, to my co roku o tej porze wspominamy i radość wielką w sercu mamy a to wielkie wydarzenie upamiętniamy takimi świątecznymi spotkaniami.

Na początku życzenia świąteczne przekazał w imieniu wszystkich gości Burmistrz Sępólna Kraj. Waldemar Stupałkowski oraz Ks. Proboszcz Tomasz Kasprzak. Na scenie mogliśmy podziwiać maluszków z ARTiKa działającego przy WOK w Lutowie, nad którymi opiekę sprawuje Pani Barbara Czarnotta. Mali artyści ożywili scenę swoim śpiewem, tańcem i życzeniami. Następnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły podstawowej w Lutowie z "Jasełkami", które przygotowaly Panie J.Piątkowska, I.Kubijk, M.Pulchna, M.Zapalska. Nie mogło zabraknąć pastorałek w wykonaniu zespołu "Lutowianie" oraz tańcy świątecznych zespołu "Modraki". Całość dopełniły słodkie wypieki miejscowego KGW, a upominki i słodkości ufundowała Rada Sołecka w Lutowie. Oczywiście licznie przybyła publiczność nagradzała małych i dużych artystów gromkimi brawami.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wszelką okazaną pomoc w zrealizowaniu spotkania. Życzę aby Wigilijna Święta Noc przyniosła wiele łask i radości przeżywanej w gronie najbliższych oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Kierownik WOK M. Senska