Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Lutowie

Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie przy współpracy Rady Sołeckiej, KGW i Parafii Lutowo w tym roku zaprosił na spotkanie 10 listopada 2019 pt; „Dar od Boga – wystarczy chcieć”.

Było ono nie typowe ponieważ w spotkaniu wszyscy obecni byli artystami a to za sprawą głosu jakim zostaliśmy obdarowani . Śpiewaliśmy wspólnie zapomniane pieśni przy akompaniamencie organisty Pana Dominika Śliwińskiego, bo przecież nie wystarczy mieć trzeba jeszcze z tego chcieć korzystać.

Dar od Boga to wszystko co mamy, co nas otacza. Bóg jest otwarty dla nas wystarczy otworzyć się na Boga- wystarczy chcieć, a jak jest w życiu Kapłana, czym jest poświęcenie się Bogu przyjmując święcenia kapłańskie dowiedzieliśmy się ze wspomnień Ks. Proboszcza Tomasza Kasprzak.

Wysłuchaliśmy również wspomnienia z tras pielgrzymkowych Ks. Kanonika Mariana Kotewicza.

„Każdy ma coś, co może dać innym” swoimi wierszami i wspomnieniami podzielił się również Pan Henryk Dziarnowski oraz Pani Elżbieta Gregorich. A wspólnie spędzony czas uatrakcyjniły słodkie rogaliki wypieczone przez Panie z KGW w Lutowie.

Dziękuję wszystkim którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na spotkanie i czynnie w nim uczestniczyć.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – M. Senska