Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ZAKLINACZ DREWNA TWORZY NA NASZYCH OCZACH

Robert Wyskiel , artysta rzeźbiarz, który trzykrotnie rywalizował na Syberii w największych konkursach lodowej rzeźby na świecie, i uczestniczył w prestiżowym festiwalu rzeźby w Chinach zawitał do Sępólna.

W miejscowości Włoscibórek, nieopodal Sępólna Krajeńskiego postanowił pobić rekord Guinessa na największa rzeźbę z drewna wykonaną z jednej kłody.
Dotychczasowy rekord to ok 13 metrów długości, dlatego problemem było znalezienie surowca o podobnym wymiarze. Ponadto kłoda musiała mieć jeszcze odpowiednią średnicę, która odpowiadałaby wizji artysty. Ponad trzy lata trwało szukanie materiału i udało się je znaleźć właśnie we Włoscibórku.

Na naszych oczach powstaje piękne dzieło. Zaklęci w drewnie bohaterowie wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka” wyglądają przepięknie. Zachęcamy mieszkańców do towarzyszenia artyście w jego zmaganiach. Pojedźmy zobaczyć jak dzięki talentowi i sprawnym dłoniom powstaje niesamowita rzeźba. Łany zielonych jeszcze zbóż i otaczająca natura sprawiają wrażenie niesamowitości i zachwycają jeszcze bardziej. Smutnym wydaje się być jedynie fakt, że już za kilka dni rzeźba wyjedzie na Hel, ale pozostaje nam mieć nadzieję, że będzie cieszyć oko ludzi równie wrażliwych, jak my.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech