Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Kto Ty jesteś..? Jaki znak Twój..?

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim już kolejny raz miała przyjemność zorganizować wernisaż młodym adeptom fotografii,

którzy pod czujnym okiem Pani Jolanty Orzłowskiej, nauczycielki, a zarazem opiekuna Koła Fotograficznego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, odkryli przed nami swoją wrażliwość i pasję.

Tegoroczna wystawa pn. „Twój znak” (jej wernisaż miał miejsce w środę 14 listopada) wpisała się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematem wystawy jest godło Rzeczypospolitej – biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle. Jak wiemy orzeł jest naszym najstarszym symbolem narodowym. Jego forma graficzna zmieniała się przez wieki, niezmienna jednak pozostawała symbolika. Orzeł biały w koronie symbolizował państwo polskie, króla, który je uosabiał, oraz naród.

Uczennice z koła fotograficznego postanowiły szukać tego godła wokół nas. Okazuje się, że wystarczy odrobina uwagi, żeby orła w koronie dostrzec dosłownie wszędzie. Wystawa jest więc swego rodzaju podróżą. Podążamy za orłem, który jest na monetach, dokumentach, na pomnikach, sztandarach i proporcach.

Wystawę można oglądać na II piętrze Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim do 30 listopada br. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i podziwiania prac młodych twórców!

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech