Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

„Zwiedzając” Biblię

„Ziemia Święta dawniej i dziś” – pod tym hasłem w czwartek 15 listopada w Bibliotece Publicznej w Sępólnie odbyło się spotkanie z Lechem Szumigajem.

W trakcie spotkania prowadzący podzielił się z licznie zgromadzoną publicznością swoimi refleksjami i wspomnieniami z podróży do Izraela.

Przez blisko dwie godziny uczestnicy spotkania „wędrowali” po przepięknych zakątkach Ziemi Świętej, odwiedzali miejsce narodzin i działalności Jezusa, przekonując się, że historyczne i religijne dzieje tego państwa to ta sama historia, którą opisuje Biblia. Duża ilość ciekawych fotografii oraz nastrojowa, tradycyjna muzyka Bliskiego Wschodu znacznie zwiększały siłę przekazu. Ciężko było oderwać wzrok od zdjęć, przedstawiających region kolorowy, egzotyczny, ale przy tym jakże bliski każdemu chrześcijaninowi.

Atmosfera spotkania, o którą zadbał prowadzący, pozwoliła nam poczuć się tak, jakbyśmy „zwiedzali” Biblię. Dzięki Panu Leszkowi gościliśmy w Betlejem, Nazaret oraz oczywiście w Jerozolimie. Widzieliśmy Jezioro Tyberiadzkie (Genezaret) i Morze Martwe. Prowadzący znalazł także czas, żeby przedstawić kilka ciekowstek dotyczących współczesnego Izraela.

Wydarzenie stanowiło jeden z punktów programu XX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Panu Szumigajowi dziękujemy za tą ciekawą lekcję i multimedialną podróż w jednym!

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech