Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Polonez w duchu Niepodległości

Od kilku lat mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego biorą udział w wielkim tanecznym korowodzie, który poprzedza obchody Święta Niepodległości.

Co roku padają kolejne rekordy, rok temu poloneza na płycie stadionu miejskiego tańczyło wspólnie 726 osób, tym razem, według naszych szacunków, udało nam się zgromadzić 912 osób! Imponująca liczba i imponujące ujęcia towarzyszące kroczącym dostojnie w rytm tradycyjnego poloneza mieszkańcom Sępólna robią wrażenie i napawają optymizmem, bo rekord Polski jest tuż, tuż i wierzymy, że wkrótce będzie on należał do nas. Tymczasem chcielibyśmy podziękować za zaangażowanie dzieciom, młodzieży i nauczycielom ze szkół, które co roku wspierają nas w tej inicjatywie oraz wszystkim pozostałym zaangażowanym w tegoroczną próbę ustanowienia rekordu w jednoczesnym tańcu poloneza. Pobiliśmy nasz własny rekord i dzięki Wam sukcesywnie zbliżamy się do rekordu Polski, który wynosi 1032 osób. Dziękujemy!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał PickKliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech