Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ŁAWKA NIEPODLEGŁOŚCI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Do końca tego roku w Sępólnie Krajeńskim stanie multimedialna instalacja niepodległościowa. Jest to miejsce na którym będzie można przysiąść i zapoznać się z wybranymi symbolami naszej historii.

Wspomniana instalacja to uliczna ławeczka w barwach biało – czerwonych. Zasiadając na niej będzie można posłuchać między innymi przemówienia Marszałka Józefa Piłsudskiego lub pieśni patriotycznych. Obiekt będzie także wyposażony w stację ładowania telefonów i bezpłatne wifi.
 
 „Ławeczka taka stanie w miejscu jak najbardziej do tego pasującym, czyli przy Pomniku Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla, który to pomnik był postawiony właśnie za przywrócenie na naszych ziemiach niepodległości” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Dofinansowanie budowy takiej instalacji gmina wygrała w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. To kwota 28.800zł. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 30.000 zł. Brakującą różnicę, gmina dołoży z własnych środków.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech