Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

UROCZYSTOŚCI NIEPODLEGŁOŚCIOWE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Setki mieszkańców miasta i ich goście wzięli udział w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości organizowanych w Sępólnie Krajeńskim. Najważniejsze imprezy odbyły się 9 i 11 listopada.

Całość zainaugurował polonez na 1000 osób. 9 listopada dzieci, młodzież i dorośli zaprezentowali ów narodowy taniec na stadionie miejskim. Według szacunków organizatorów w wydarzeniu wzięło udział około 912 osób. Była to też okazja do wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

11 listopada uroczystości rozpoczęto przemarszem mieszkańców ulicami miasta. Część patriotyczna odbyła się przed Pomnikiem Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla. O 10.00 w kościele parafialnym odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu na ulicy Studziennej odbył się okolicznościowy raut. To inscenizacja dawnej Polski z okresu, gdy odzyskiwała ona swoją niepodległość – mówi Julita Maciaszek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Całość dopełniły postacie ucharakteryzowane na podobieństwo ojców niepodległości. Wśród gości byli m.in. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński i Wincenty Witos.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech