Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

DZIEŃ WALKI I MĘCZEŃSTWA WSI POLSKIEJ

Koncert zatytułowany "Polskie Madonny" zostanie zaprezentowany 12 lipca w Wysokiej Krajeńskiej. To wszystko z okazji przypadającego wówczas Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

Święto to zostało ustanowione 29 września 2017 roku w hołdzie mieszkańcom małych miejscowości, którzy w czasie II Wojny Światowej stawiali czoła okupantowi.

W programie wystąpią: Grażyna Nita (śpiew), Krystyna Wulert (recytacja) oraz Rafał Tworek (fortepian). Będzie to pełna zadumy i artystycznych wzruszeń modlitwa, wypełniona melodyjnymi pieśniami i znanymi ariami przeplatanymi poezją ku czci Najświętszej Maryi Panny - zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Koncertu będzie można wysłuchać 12 lipca (czwartek) o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej w Wysokiej Krajeńskiej. Wstęp wolny.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech