Przedświąteczne Kolędowanie -Świetlica OSP Sępólno

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i  dorośli.

Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. Właśnie dlatego, w przedświąteczny czwartek, zgromadziliśmy się w świetlicy aby  radować się nadchodzącymi świętami.

Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka oraz Jasełka wykonane przez dzieci i młodzież wcielone w role aniołków, pasterzy oraz trzech mędrców towarzyszyły Maryi, Józefowi i dzieciątku narodzonemu w stajence,  wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności.

Podczas wspólnego kolędowania śpiewaliśmy znane i mniej znane kolędy i pastorałki mi: Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, Mędrcy Świata, Gdy się Chrystus Rodzi, Chojka , Kto Wie, Biały Śnieg, Święty czas.

Całe spotkanie upłynęło nam w rodzinnej i ciepłej atmosferze. Wypełnieni radością w oczekiwaniu na nadchodzące Boże Narodzenie powróciliśmy do domów.

Instruktor animacji społecznej
                                                                                          Lucyna Tarnowska-Latzke