Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - ARTIK we Włościborzu

20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także o jego potrzebach i problemach.

W ARTiKu we Włościborzu nie mogło zabraknąć rozmowy na ten temat. Wspólnie z dziećmi wymieniliśmy jakie są podstawowe prawa dzieci, rozmawialiśmy o równości, tolerancji, prawie do życia w pokoju i o tym, że każdy człowiek, nawet najmłodsze dziecko ma podstawowe prawo do opieki, miłości, szacunku i zrozumienia, nauki i wolności. Ukladalismy puzzle przedstawiające różne dzieci, dzięki czemu mogliśmy zrozumieć, że mimo że jesteśmy różni, to tak naprawdę jesteśmy tacy sami.
"Mały człowiek, duża sprawa,
Mały człowiek ma swe prawa.
Strzegąc tych praw należycie,
Kształtujemy dzieciom życie."