Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Marzec miesiącem teatru

Wczoraj 14 marca na deskach sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki gościliśmy Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

Aktorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży ze szkół z powiatu sępoleńskiego trzy spektakle teatralne: „Rumcajs”, „ Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Pan Tadeusz”. W pierwszej sztuce „Rumcajs” główny bohater, zabrał zgromadzonych widzów w ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu, jego celem było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złe czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.  Kolejną sztuką zaprezentowaną publiczności była „Ania z Zielonego Wzgórza”, powieść którą wielokrotnie ekranizowano oraz przenoszono na deski teatru. Widzowie mogli dostrzec w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania wybitnie korespondują z tym czego sami doświadczają. Ostatnim przedstawieniem była sztuka „Pan Tadeusz”, z którą mogła obcować młodzieżowa publiczność. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji postawili sobie za cel ambitne zadanie, aby właśnie w tej inscenizacji teatralnej, ukazać całe bogactwo gatunkowe utworu Adama Mickiewicza i w cyklu 12 scen – obrazów, przedstawić główne wątki dramaturgiczne składające się na to ponadczasowe arcydzieło. Podsumowując, piękne kostiumy, efekty świetlne, muzyka ale przede wszystkim przepełniona humorem sytuacyjnym i słownym akcja wywołały u widzów zachwyt i entuzjazm.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Fot.: Jacek Wojtania, Patrycja Młodzik

 

 

  Kliknij aby odsłuchać Wczoraj 14 marca na deskach sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki gościliśmy Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży ze szkół z powiatu sępoleńskiego trzy spektakle teatralne: „Rumcajs”, „ Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Pan Tadeusz”. W pierwszej sztuce „Rumcajs” główny bohater, zabrał zgromadzonych widzów w ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu, jego celem było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złe czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.  Kolejną sztuką zaprezentowaną publiczności była „Ania z Zielonego Wzgórza”, powieść którą wielokrotnie ekranizowano oraz przenoszono na deski teatru. Widzowie mogli dostrzec w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania wybitnie korespondują z tym czego sami doświadczają. Ostatnim przedstawieniem była sztuka „Pan Tadeusz”, z którą mogła obcować młodzieżowa publiczność. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji postawili sobie za cel ambitne zadanie, aby właśnie w tej inscenizacji teatralnej, ukazać całe bogactwo gatunkowe utworu Adama Mickiewicza i w cyklu 12 scen – obrazów, przedstawić główne wątki dramaturgiczne składające się na to ponadczasowe arcydzieło. Podsumowując, piękne kostiumy, efekty świetlne, muzyka ale przede wszystkim przepełniona humorem sytuacyjnym i słownym akcja wywołały u widzów zachwyt i entuzjazm. Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim Tekst: Patrycja Młodzik Fot.: Jacek Wojtania, Patrycja Młodzik     Powered By GSpeech

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech