Zebranie Wiejskie Sołectwa Wiśniewka

W dniu 24 lutego 2023 r. w świetlicy wiejskiej odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Wiśniewka, któremu przewodniczył Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski.

W zebraniu wzięli udział mieszkańcy Sołectwa oraz :

1. Pan Marek Chart – Przewodniczący Rady Powiatu Sępoleńskiego
  2. Pan Franciszek Lesinski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
  3. Pan Antoni Dolny - Radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
  4. Pan Ryszard Skulski - Radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
  5. Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Podczas zebrania dotychczasowy Sołtys Pan Armin Liszka przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Wiśniewka za 2022 rok, a także sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2022 rok. Powyższe sprawozdania zostały przyjęte 25 głosami „za”, przy jednym „wstrzymującym” przez mieszkańców Sołectwa. Sekretarz Gminy na prośbę Pani Emilii Jankowskiej Kierownik Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sępólnie Krajeńskim zapoznał uczestników zebrania z obecnie obowiązującymi przepisami dot. legitymacji emeryta – rencisty oraz portalu PUE ZUS. Pani Julita Zwiefka Inspektor Referatu Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego przedstawiła zasady i sposób złożenia wniosku o dofinasowanie z Programu „Czyste Powietrze” na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynku.

W trakcie zebrania zostały przeprowadzone wybory Sołtysa Sołectwa Wiśniewka oraz Rady Sołeckiej na kadencję  2023 – 2027. Na Zebraniu Wiejskim wybrano na Sołtysa ponownie Pana Armina Liszka, który uzyskał 15 głosów poparcia przy 26 głosujących.

Pan Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Pan Marek Chart - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim oraz Pan Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej złożyli gratulacje nowo wybranej Panu Sołtysowi - życząc wytrwałości i sukcesów w pełnieniu funkcji.

W skład Rady Sołeckiej Sołectwa Wiśniewka zostali wybrani:

- Pan Czajka Marcin,

- Pan Pyrc Marcin,

- Pani Skrzyńska Małgorzata,

- Pan Woźniak Jan

Główne sprawy, które poruszyli mieszkańcy Sołectwa Wiśniewka na zebraniu to:

• płatność gotówkowa w Urzędzie Miejskim,
  • parkowanie samochodów na ulicy Wojska Polskiego w Sępólnie Krajeńskim,
  • wykaszanie poboczy przy drogach,
  • sprzątanie zalegających śmieci przy drogach,
  • postawienie znaków drogowych,
  • częstsze patrole Policji.