Ścieżki sensoryczne

Produkty dostępne w każdym domu, takie jak mąka, ryż czy makaron są świetnym pomysłem na zabawę. Dzięki nim podczas spotkania Baby Caffe stworzyliśmy ścieżki sensoryczne.

Dzieci mogły dotykać, wąchać, patrzeć, a nawet smakować "otaczający je świat". Zabawy sensoryczno-motoryczne przygotowane z domowych produktow mają ogromny wpływ na świadomość ciała, koordynację wzrokowo - ruchową oraz myślenie kreatywne. Stanowią źródło nowych doświadczeń, ciekawych spostrzeżeń oraz budują pozytywne emocje wśród dzieci i ich rodziców.

ikona

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Dorośli Dzieciom" w Sępólnie Krajeńskim w ramach projektu "Szkoła Rodzenia Mamo, Tato tu jestem X". Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Kraj.