Zebranie Wiejskie Sołectwa Wysoka Krajeńska

W dniu 23 lutego 2023 r. w świetlicy wiejskiej odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Wiejskie Sołectwa Wysoka Krajeńska, któremu przewodniczył Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Pan Marek Zieńko.

W zebraniu wzięli udział mieszkańcy Sołectwa oraz :

1. Pan Marek Chart - Przewodniczący Rady Powiatu Sępoleńskiego,
  2. Pan Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim,
  3. Pani Ryszard Skulski - Radny Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim,
  4. Pan Dariusz Wojtania - Sekretarz Gminy
  5. Pan Grzegorz Gliński -  Prezes Zakładu Transportu i Usług,
  6. Pani Ewa Śliwińska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbożu,
  7. Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Podczas zebrania dotychczasowy Sołtys Pani Elżbieta Basińska - Czachor przedstawiła sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Wysoka Krajeńska w kadencji 2019 - 2023, a także sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2022 rok. Powyższe sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie przez mieszkańców Sołectwa. Sekretarz Gminy na prośbę Pani Emilii Jankowskiej Kierownik Biura Terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sępólnie Krajeńskim zapoznał uczestników zebrania z obecnie obowiązującymi przepisami dot. legitymacji emeryta – rencisty oraz portalu PUE ZUS. Pani Julita Zwiefka Inspektor Referatu Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego przedstawiła zasady i sposób złożenia wniosku o dofinasowanie z Programu „Czyste Powietrze” na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynku.

W trakcie zebrania zostały przeprowadzone wybory Sołtysa Sołectwa Wysoka Krajeńska oraz Rady Sołeckiej na kadencję  2023 - 2027. Na Zebraniu Wiejskim spośród dwóch kandydatek wybrano na Sołtysa ponownie Panią Elżbietę Basińską-Czachor, która uzyskała 16 głosów poparcia przy 20 głosujących.

Pan Marek Zieńko - Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego, Pan Marek Chart - Przewodniczący Rady Powiatu oraz Pan Franciszek Lesinski - Przewodniczący Rady Miejskiej złożyli gratulacje nowo wybranej Pani Sołtys - życząc wytrwałości i sukcesów w pełnieniu funkcji.

W skład Rady Sołeckiej Sołectwa Wysoka Krajeńska zostali wybrani:

1. Pan Kaczmarek Łukasz,
  2. Pan Kuchna Jerzy,
  3. Pani Schauer Ewelina,
  4. Pan Sikora Piotr.

Główne sprawy, które poruszyli mieszkańcy Sołectwa Świdwie na zebraniu to:

• budowa światłowodu w kierunku wsi,
  • utylizacja azbestu,
  • odbiór odpadów komunalnych,