Dni Sępólna Krajeńskiego 2022 w retrospekcji

Za nami Dni Sępólna Krajeńskiego. Osiem intensywnych dni wypełnionych rozmaitymi wydarzeniami kulturalno-artystycznymi – bawiliśmy się podczas koncertów,

spektakli teatralnych, dopingowaliśmy uczestników sportowych zmagań, uczestniczyliśmy w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, m.in. aktorem Marcinem Bosakiem czy Reprezentacją Artystów Polskich, która stanęła do piłkarskiego charytatywnego pojedynku z drużyną LZS Wałdowo, a całość zwieńczyliśmy plenerowym koncertem, którego główną gwiazdą była grupa Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i skorzystaliście z naszej oferty. Przy współpracy z sępoleńskimi instytucjami (Centrum Sportu i Rekreacji, Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza, Gminnym Centrum Informacji, Pomorskim Okręgowym Muzeum PRL) zaproponowaliśmy Państwu ponad 30 imprez, dopomogła nam pogoda, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się ponadprzeciętną frekwencją na większości z nich. Dni miasta rozpoczęliśmy tradycyjnie Jarmarkiem św. Wawrzyńca, podczas tegorocznej edycji wystąpili dla Państwa Maciej Gucik i Jacek Silski. Jarmark będący od siedemnastu lat folklorystyczno-artystyczną wizytówką Dni Sępólna Krajeńskiego, to wydarzenie które łącząc tradycje z nowoczesnością dociera do różnych grup odbiorców. Najmłodszym mieszkańcom dedykowana była kolejna odsłona równie popularnego projektu edukacyjnego „Śniadanie na trawie”. Sielski klimat spotkania ze zdrową żywnością kontynuowaliśmy podczas akcji promocyjnej „Kultura smacznego!”, w ramach której zapraszaliśmy mieszkańców Sępólna Krajeńskiego na finałowe koncerty. Informacyjną ulotkę wzbogacaliśmy o soczyste jabłuszko oraz wydaną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa broszurę kulinarną, zawierającą przepisy na pyszne krajeńskie przysmaki. Prawdziwe tłumy oklaskiwały mecz pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich a jedenastką piłkarzy z Wałdowa. Meczowi przyświecała szczytna idea pomocy chorującej na SMA Zosi Szcześniewskiej, wynik sportowy w takim przypadku okazał się mniej istotny od wyniku finansowego, a ten przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, bowiem skarbonkę Zosi zasiliło aż 32 tysiące złotych! W międzyczasie mieszkańcy Sępólna i okolic sprawdzali swoją wiedzę podczas kolejnego Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego, uczestniczyli w plenerowy spektaklach teatralnych i bawili się beztrosko na kolorowym Festiwalu Baniek Mydlanych. Wszystkie z ww. wydarzeń konsekwentnie prowadziły do wielkiego finału, czyli wyczekiwanego od dwóch lat koncertowego podsumowania dnia miasta. Prawdziwe tłumy zapełniły płytę stadionu miejskiego w sobotni wieczór (13 sierpnia) by wysłuchać największych przebojów Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Zanim na scenie pojawiła się główna gwiazda publiczności zaprezentowali się lokalni artyści, zespoły Vibe (Sępólno Krajeńskie) oraz Entfloria (Kamień Krajeński). Szerszą relację z koncertowej soboty prezentujemy w osobnym poście – zainteresowanym polecamy odszukać jej na naszej stronie.

Podczas Dni Sępólna Krajeńskiego nasze miasto tętni życiem. Organizatorzy każdorazowo starają się urozmaicać ofertę, tak by trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Dbałość o to by imprezowy kalendarz w tym okresie obfitował w wydarzenia o różnym profilu, adresowane do różnych grup wiekowych wymaga niemałego wysiłku, ale ostatecznie trud ten się opłaca – wszystko z myślą o Was, mieszkańcach Sępólna Krajeńskiego!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick