SĘPOLEŃSKIE ŚNIADANIE NA TRAWIE JUŻ W NAJBLIŻSZY WTOREK

Chleb prosto z pieca, różnego rodzaju miody, sery i inne przysmaki, wszystkiego tego będzie można skosztować podczas tegorocznej edycji „Śniadania na trawie” w Sępólnie Krajeńskim.

Po śniadaniu z góralami, czy z papuzim gaju, w tym roku przyszła pora na kuchnię w stylu sielskim. Uczestnicy zabawy poznają menu, które doskonale znane było naszym praprzodkom.

Śniadanie na trawie to akcja edukacyjna. Biorą w niej udział maluchy z całego miasta. Każdy, kto przyjdzie na takie spotkanie, może skosztować przekąsek, które są wcześniej przygotowywane. A te zależą od tematyki spotkania.

- W przeszłości dzieci gościły na królewskim dworze, przy okazji ucząc się dobrych manier i dworskiej etykiety. Był również papuzi gaj, czyli spotkanie z kolorowymi ptakami, góralskie śniadanie na trawie, gdzie to Sępólna Krajeńskiego zawitali górale, a co za tym idzie ich przepiękne stroje i muzyka. Było również śniadanie z Inspektorem Ogórkiem, gdzie tematem przewodnim było zdrowe odżywianie. Podczas naszych letnich śniadań nie zabrakło tak ważnych dla historii gości, jak choćby marszałek Piłsudski, który wraz z żoną i dziećmi wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Sępólna, zasiadł do stołu, kosztując swoje śniadaniowe przysmaki – mówi Patrycja Młodzik z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Impreza to nie tylko posiłek. Przy okazji dzieci uczą się tego jak zachować się przy stole, jakie zwyczaje kulinarne panowały niegdyś, To także, w zależności od tematyki spotkania, mini lekcje z historii, geografii i przyrody. Tegoroczne „Śniadanie na trawie” odbędzie się we wtorek (9.08) o godzinie 10.00 na trawie przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

ŚNIADANIE NA TRAWIE