Czyste powietrze, czysta Gmina.

Informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Kraj. powstał punkt informacyjno – konsultacyjny dla mieszkańców chcących skorzystać z dofinansowania w ramach ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”.

Informacji na temat  programu można  uzyskać w  Referacie   Inwestycji   i  Rozwoju   Gospodarczego - pokoju  nr  7D  oraz  pod  numerem  telefonu 52 389 42 54 lub 885 502 828. Osobą do kontaktu jest Pani Julita Zwiefka.

Program „Czyste Powietrze”  skierowany jest  do osób fizycznych: właścicieli/ współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księga wieczystą. Zachęca mieszkańców do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę w swoich domach źródeł ciepła, a także poprzez wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie budynku, czy montaż instalacji fotowoltaicznych.

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby których:

-dochód roczny nie przekracza 100.000 zł na osobę  lub

-przeciętny średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 1.400 zł (1.960 zł w gospodarstwie jednoosobowym).

Wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu można złożyć za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Sępólno Krajeńskim.

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie www.wfosigw.torun.pl  lub  https://czystepowietrze.gov.pl

Informacji udzielają również pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu pod numerami telefonów  56 62 12 370  i  56 62 12 371.

Zadbaj o zdrowie              Zadbaj o środowisko             Zadbaj o domowy budżet

Zapraszamy mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie do korzystania

z programu „Czyste Powietrze”