KOLEJNY ETAP BUDOWY DROGI W WILKOWIE ZAKOŃCZONY

Gotowy jest już kolejny odcinek drogi gminnej w Wilkowie. Ponad dwukilometrowy trakt gmina przebudowuje we współpracy z mieszkańcami. Dzisiaj utwardzonych jest tam już ponad 80 procent długości całego odcinka.

Droga w Wilkowie to trakt dojazdowy prowadzący do gospodarstw rolnych i na pola. Tamtędy także organizowany jest ciężki transport pojazdów przewożących zwierzęta i produkty rolne. Do niedawna była to droga gruntowa. Teraz, fragment po fragmencie jest ona utwardzana kostką betonową. „Przypomnę, że ta inwestycja jest realizowana we współpracy z mieszkańcami. Tutaj to właśnie mieszkańcy zadeklarowali zarówno udział w pracach, jak i zakup materiału. Udało się kolejne 300 metrów utwardzić w kostce betonowej” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Aby droga była utwardzona na całej swojej długości pozostało do wykonania jeszcze 250 metrów utwardzenia. Prace te zostaną wykonane wiosną przyszłego roku.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.