BĘDZIE REMONT ULICY PRZEMYSŁOWEJ

Do czerwca przyszłego roku ma być gotowa ulica Przemysłowa w Sępólnie Krajeńskim. Samorząd otrzymał zapewnienie o dofinansowaniu tej inwestycji. Całość szacuje się na około 3 miliony złotych. Wartość dotacji to 85 procent kosztów kwalifikowanych.

Ulica Przemysłowa jest ostatnią niewyremontowaną w tym rejonie miasta. To dojazd do zakładów pracy i jednej ze szkół. Po remoncie obecna nawierzchnia z płyt betonowych i trylinki zostanie zastąpiona nawierzchnią asfaltową. "Będzie też chodnik, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie i parking przed szkołą" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, zaraz po podpisaniu umowy z Marszałkiem Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Pierwsze samochody nową drogą pojadą w czerwcu przyszłego roku.

Wcześniej w tym rejonie miasta modernizowane były także ulice: 27 Stycznia i Komierowska.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.