Państwo Helena i Franciszek Misiakowie - „Złote Gody”

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie."( Papież Jan Paweł II)

„Złote Gody” - to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

W piątek, 15 września Państwo Helena i Franciszek Misiakowie obchodzili jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w Urzędzie Stanu Cywilnego  w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Małżonkowie uhonorowani zostali specjalnymi medalami, przyznanymi przez Prezydenta RP. Uroczystego aktu dekoracji dokonał  Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski.  Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem oraz gromko odśpiewanym „STO LAT”. W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli najbliżsi.