MIŚ BĘDZIE JAK ŻYWY

Miłośnicy filmów Stanisława Barei już jutro (08.08) przyjadą do Sępólna Krajeńskiego. W miejscowym muzeum PRL odbędzie się zlot fanów twórczości tego reżysera. Gwoździem programu będzie odsłonięcie pomnika misia, kopii rekwizytu pokazanego w kultowym filmie „Miś”.

„Będzie to jedyny taki miś w Polsce. Miś na miarę naszych możliwości. Tym misiem będziemy otwierać oczy niedowiarkom” – zapowiada tajemniczo Marcin Gulka, dyrektor Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim. Dodatkowymi atrakcjami będą projekcje filmów Stanisława Barei, przejażdżki zabytkowymi pojazdami oraz muzyka z epoki PRLu. Będą też pogadanki odnoszące się do twórczości reżysera. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 18.00.

Niestety ze względu na ograniczenia epidemiczne impreza będzie zamknięta dla publiczności. Wstęp będą miały jedynie osoby, które wcześniej zaopatrzyły się w specjalne wejściówki oraz przedstawiciele mediów. Mieszkańcy i turyści chcący obejrzeć pomnik, muzeum i jego nowe nabytki, zapraszani są natomiast na niedzielę (9.08). W tym dniu Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL czynne będzie w godzinach od 14.00 do 17.00. Wchodząc do budynku należy zasłonić usta i nos maseczką ochronną lub przyłbicą.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.