SIERPIEŃ Z BIBLIOTEKĄ

Kilkanaście propozycji na dobre spędzenie czasu w sierpniu ma sępoleńska Biblioteka Publiczna. Konkursy, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi – w tej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – zapewniają bibliotekarze.

Całość zainaugurują dwa spektakle teatralne, które będzie można obejrzeć na molo spacerowym w Sępólnie Krajeńskim. Pierwszy zostanie wystawiony w sobotę (1.08) o godzinie 13.00, a drugi w niedzielę (2.08) o godzinie 15.00. Oba widowiska będzie można obejrzeć za darmo. Są to spektakle dla całych rodzin.

W poniedziałek (3.08) dla najmłodszych mieszkańców miasta i regionu zorganizowane będą z kolei teatralne warsztaty w bibliotece. Poprowadzi je pisarka Magdalena Zarębska. Początek godzina 10.00. Tego samego dnia o godzinie 11.00 w Centrum Aktywności Społecznej rozpocznie się natomiast dyktando regionalne z elementami gwary krajeńskiej.

We wtorek (4.08) o 11.00 w siedzibie biblioteki odbędzie się natomiast test ze znajomości sępoleńskich baśni. To wydarzenie adresowane do dzieci. Na 17.00 zaplanowane jest z kolei spotkanie z podróżnikiem i dziennikarzem – Jakubem Poradą. Na to wydarzenie zapraszane są osoby dorosłe. Wstęp będzie wolny.

Najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach malowania kamieni. Te odbędą się w środę (5.08) o godzinie 12.00. Poprowadzi je Beata Bohaczyk. Zajęcia zorganizowane zostaną na sępoleńskim molo.

W czwartek (6.08) w bibliotece o godzinie 11.00 odbędą się natomiast warsztaty detektywistyczne.

To zajęcia dla dzieci, które poprowadzi Dariusz Rekosz. O 17.00 odbędzie się również wernisaż prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tegoroczną wystawę zatytułowano „Sztuka nie zna barier”.

Na wakacyjne podróże po Polsce zaprasza z kolei Robert Gondek. Tym razem w spotkaniu można będzie uczestniczyć bez wychodzenia z domu. Podróżnik poprowadzi transmisje on-linę, która zostanie udostępniona na facebookowym profilu sępoleńskiej biblioteki. Będzie ją można obejrzeć w piątek (7.08) o godzinie 12.00. Tego samego dnia, lecz o godzinie 16.00 w Centrum Aktywności Społecznej odbędzie się już czwarta edycja Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego. Na to wydarzenie zapraszamy dorosłych miłośników lokalnej historii – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Zwycięzca testu otrzyma atrakcyjną nagrodę.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązuje jednak reżim sanitarny. Należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, a w pomieszczeniach zamkniętych o zasłanianiu nosa i ust.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.