Tarcza antykryzysowa 2.0

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową.

Uwzględniając szczególny charakter czasu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii, ustawą z dnia 16 kwietnia 2020r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, rozszerzono zakres rozwiązań dla firm.

Grono uprawnionych do skorzystania z ulg poszerzono o firmy zatrudniające do 49 pracowników, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej w związku epidemią wirusa COVID-19. Zniesiono również kryterium przychodu dla osób samozatrudnionych ubiegających się o zwolnienie z opłacania składek.

Szczegółowy opis zmian zamieściliśmy w załączniku. Wszelkie informacje wraz z drukami wniosków znajdują się na stronie www.zus.pl . Link do strony poniżej

Dodatkowo informujemy, że wszystkie te wnioski są dostępne online - na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), wobec czego zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej.

Załącznik: