NIE MA PROBLEMÓW Z WYWOZEM ŚMIECI

Mimo pandemii koronawirusa usługi komunalne realizowane są bez przeszkód – uspokaja Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim. Dostawy wody, odprowadzanie ścieków i terminowy wywóz śmieci nie są zagrożone.

Firma odbierająca śmieci realizuje usługi zgodnie z harmonogramem. Jedyną różnicą jest zamknięcie dla osób z zewnątrz Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. „Obecnie ze względu na to, że jest on w pobliżu naszej oczyszczalni ścieków, jest on zamknięty. Mieszkańcy mogą odpady kwalifikujące się na PSZOK wystawiać wraz z innymi, a firma w ramach ustalonego harmonogramu je odbierze. Nie dotyczy to jednak odpadów, które należy składować w kompostowniku – w przypadkach, gdy właściciel nieruchomości taki posiada.” – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. „Nie chcemy, żeby na oczyszczalni doszło do kontaktu z osobą, która ewentualnie mogłaby być nosicielem koronawirusa. Oczyszczalnia jest strategicznym naszym punktem i w przypadku, gdyby coś tam się wydarzyło, mielibyśmy jeszcze większy problem” – dodaje burmistrz.

Nie ma natomiast zmian w sposobie segregacji i oznaczaniu odpadów. Worki lub kontenery ze śmieciami należy udostępniać do wywozu w taki sam sposób jak dotychczas.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.