Zalecenia Starosty na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia

Komunikat Starosty Sępoleńskiego na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r.:

1. Zakazuje się bezwzględnie przemieszczania się osób przebywających na obszarze powiatu sępoleńskiego z wyjątkiem:

a) wykonywania czynności zawodowych, zadań służbowych, pozarolniczej działalności gospodarczej, prac w gospodarstwie rolnym oraz zakupu i towarów i usług (zakup artykułów spożywczych, higienicznych, leków);
b) wykonywania ochotniczo świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19 (wolontariat)
c) uczestnictwa w sprawowaniu kultu religijnego (msze święte, obrzędy) – do 5 osób oprócz osób sprawujących kult religijny

2. Dopuszcza się przemieszczanie:

a) pieszo – 2 osoby jednocześnie, w odległości 1,5 m
b) środkami transportu publicznego, nie więcej niż połowa miejsc siedzących.

Poza tym:

1 Osoba powracająca z zagranicy zobowiązana jest odbyć bezwzględnie 14-dniową kwarantannę. Niezastosowanie się do przepisów rozporządzenia skutkuje nałożeniem kary pieniężnej do 30.000 zł.

MIESZKAŃCU!!!
ZASTOSUJ SIĘ DO POWYŻSZYCH ZALECEŃ!
CHROŃ SIEBIE I INNYCH!

/Starosta Sępoleński Jarosław Tadych/