INFORMACJA w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację zdrowotną w zakresie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

Starosta Sępoleński wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Sępólnie Kraj. apeluje o monitorowanie  aktualnych, oficjalnych i wiarygodnych informacji na temat tej jednostki chorobowej.

Gwarancją rzetelnej wiedzy jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach:

oraz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590

Pod wyżej wymienionymi adresami znajdują się nie tylko informacje na temat nowego koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, ale również wytyczne jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich. Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny