XXXV SESJA RADA MIEJSKIEJ W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM.

Dnia 30 sierpnia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim

odbyła się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej.

W części informacyjnej sesji Skarbnik Gminy Anna Buchwald przedstawiła informację o przebiegu wykonania budżetu Gminy Sępólno Krajeńskie, kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy oraz przebiegu wykonania planów finansowych jednostek dla których Gmina Sępólno Krajeńskie jest organem założycielskim za pierwsze półrocze 2017 roku.

Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Jagodziński odczytał uchwałę Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy w sprawie opinii o przedłożonej przez Burmistrza Sępólna Krajeńskiego informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy za I półrocze 2017r.

Natomiast Przewodniczący Komisji Budżetu i Handlu Kazimierz Drogowski przedstawił opinię w/w Komisji o wykonaniu budżetu Gminy Sępólno Krajeńskie za I półrocze 2017r.

Przedstawione informacje przyjęte zostały jednogłośnie przez wszystkich obecnych radnych.

Ponadto Anna Sotkiewicz-Tumanik Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego przedstawiła informację w zakresie przebiegu inwestycji na terenie miasta i gminy Sępólno Krajeńskie.

Również w części informacyjnej sesji przedstawione zostały sprawozdania z działalności organizacyjnej i ekonomicznej spółek gminnych za okres – 2016 rok i I półrocze 2017 roku:
Zakładu Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.
Zakładu Transportu i Usług Spółka z o.o.

W dalszej części sesji radni podjęli uchwały, które dostępne są na stronie BiP>>